Hoşgeldiniz.

bebeklerde ishal nasıl geçer Bebeklerde ishal tedavisi Bebeklikte ishal İshal Hastalığı Tedavisi Yiyecekler: Ciddi bir ishalde çocuğun bağırsak*larının din lenmesi sağlanmalıdır. İlk oniki saat için*de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  bebeklerde ishal nasıl geçer, Bebeklerde ishal tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  bebeklerde ishal nasıl geçer

  Bebeklerde ishal tedavisi
  Bebeklikte ishal


  İshal Hastalığı Tedavisi

  Yiyecekler: Ciddi bir ishalde çocuğun bağırsak*larının dinlenmesi sağlanmalıdır. İlk oniki saat için*de çok küçük miktarlarda kızarmış ekmek ya da kraker dışında yiyecek verilmemelidir. Daha sonra yağsız pirinç tapası ve haşlanmış patates gibi yiye*cekler yedirilebilir. Belirtiler kayboldukça normal gı*dalara dönülür. Ancak bir süre yağlı ve kızarmış gıdalardan kaçınmalıdır.

  Sıvılar Çocuk, bedenin susuz kalmasını önlemek amacıyla mutlaka yeterince sıvı gıda almalıdır. Bu ne*denle her zaman olduğundan daha fazla içecek ve*rilmelidir. İçeceklerin ishali artırdığı ve bu yüzden kısıtlanmaları gerektiği konusunda yanlış bir inanç vardır. Bedenin yeterince sıvı alması zorunluğu oldu*ğu için bu, çok tehlikeli bir yanlış anlamadır. Başlan*gıçta yalnız su ve şekersiz koyu çay verilmelidir. İshal hafifledikçe meyve suları, belirtiler iyice azalınca da süt içirilebilir.

  İlaç: Reçetesiz satılan kaolenli ilaçlar, dışkının da*ha yoğun olmasını sağlayacaktır. Antibiyotikler, bir*çok durumda belirtilerin süresini ya da etkisini azaltmak açısından yararlı olmazlar.

  İshal Durumunda Ne zaman doktora başvurmalı?

  İshal ya da bağlı rahatsızlıklar, 24 saat içinde geçmezse, Kramp türü ağrılar yerine sürekli karın ağrısı ve acı varsa, İshalli çocuk, altı aylıktan küçükse, Hastalık yabancı bir ülkeyi ziyaretten kısa bir sü*re sonra ortaya çıkmışsa, Hastalık, sık sık kendini yinelerse, Dışkıda kan görülürse, Çocuğun genel olarak kaygı uyandıran bir görü*nümü varsa

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.