Hoşgeldiniz.

Çocuklarda Karın Ağrısı ve Kabızlık bebeklerde karın ağrısı - bebeklerde karın ağrısına ne iyi gelir - bebeklerde karın şişliği - kabızlık KARIN AĞRISI Çocuklarda sık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda Karın Ağrısı ve Kabızlık

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda Karın Ağrısı ve Kabızlık

  bebeklerde karın ağrısı - bebeklerde karın ağrısına ne iyi gelir - bebeklerde karın şişliği - kabızlık  KARIN AĞRISI
  Çocuklarda sık görülen rahatsızlıklardan biride karın ağrısıdır. Üç yaşın altında ender görülsede karın ağrısının sebebi apandisit olabilir. Karın ağrısı saatlerce sürüyorsa ciddiye alınmalıdır. Bebeklerde ve emekleme çağındaki çocuklarda 15-20 dakikada bir gelip geçen şiddetli karın ağrısının sebebi bağırsak tıkanması olabilir.

  Çocuğunuzun karnı ağrıdığında çığlık atıyor ve rengi soluyorsa, Koyu kırmızı ya da katran renginde dışkılıyorsa, Yüksek ateşi varsaSık sık karnı ağrıyorsa doktorunuzu arayın.

  Ateşini ölçün . Yüksekse , karın ağrısı şiddetliyse ve ağrı göbeğinin çevresindeyse apandisit olabilir. Apandisit olduğunu düşünüyorsanız yiyecek ya da içecek vermeyin. Doktora başvurun. Düşünmüyorsanız termofara ılık su koyup, havluyla sarıp karnının üstüne koyun.
  KABIZLIK
  Çocuğunuz kabız olduğunda kakasını daha sert ve seyrek yapar. Kısa bir süre için çocuğunuz kabız olursa kaygılanmayın. Bunun bir zararı yoktur. Müshil vermeyin. Biberonuna şeker katmayın. Özellikle sıcak havalarda çocuğa bol bol su verin. Çocuğun lifli besinler tüketmesini sağlayın.

  Çocuğunuz kakasını yaparken ağlıyor yada acı çekiyorsa, Bezinde ya da iç çamaşırında kan lekesi varsa, Üç günden uzun bir süre kabızlık çekiyorsa doktorunuzu arayın.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.