Hoşgeldiniz.

Asperger sendromlu çocuk ların özellikleri nelerdir? Asperger sendromlu çocuk ların önemli bazı karakteristik özellikleri vardır. İletişim kurmakta zorlanırlar: Tekdüze ve monoton konuşurlar. Cümlelerinde vurgular ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Asperger sendromlu çocukların özellikleri nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Asperger sendromlu çocukların özellikleri nelerdir?

  Asperger sendromlu çocukların önemli bazı karakteristik özellikleri vardır.

  İletişim kurmakta zorlanırlar: Tekdüze ve monoton konuşurlar. Cümlelerinde vurgular, tonlamalar yoktur. Konuşurken vücut dilini kullanmakta zorlanırlar. Çok konuşurlar ama konuşmalarının sonu genellikle bir yere varmaz.

  Yalnızdırlar: Asperger sendromlu çocuklar genellikle yalnızdırlar, çok az arkadaşları vardır. İletişim becerileri gelişmemiştir.

  İnce ve kaba motorları fazla gelişmemiştir: Bazı çocuklarda ince bazılarında ise kaba motor gelişimi zayıf olur. Bu da el becerilerinin eksik olmasına neden olur. Düzgün yazamayabilirler ve sakar olurlar. Yürürken de kaskatı görünürler.

  Empati kuramazlar: Söze dökülmeyen şeyleri anlayamazlar. Dolayısıyla karşısındakinin duygularını anlayıp, kendisini onun yerine koyma edimleri gelişmemiştir.

  Tuhaf görünürler: Duruma uygun konuşmadıkları ve davranmadıkları için tuhaf ve garip olarak görülürler. Bu "tuhaf" etiketi onların arkadaşları tarafından dışlanmasına neden olur.

  Duyarsızdırlar: Asperger sendromlu çocuklar, olup bitenlere karşı ya ilgisiz davranırlar ya da beklenen ilgiyi göstermezler.

  Bir konuya odaklanırlar: Birçok şeye ilgisiz ve duyarsız olan Asperger sendromlu çocuklar, belli bir konuya aşırı ilgi duyarlar ve o konuyla ilgili her şeyi öğrenirler. Kendi ilgi alanları dışında bir şeyi öğrenmeyi ise sıklıkla reddederler.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.