Hoşgeldiniz.

Çocuğun depresyona girdiği nasıl anlaşılır , Çocuklarda depresyonun nedenleri nelerdir? Depresyon , her zamankinden farklı bir davranış tablosu çizildiğinde fark edilen bir duygu durumudur. Anne

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğun depresyona girdiği nasıl anlaşılır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğun depresyona girdiği nasıl anlaşılır,Çocuklarda depresyonun nedenleri nelerdir?


  Depresyon, her zamankinden farklı bir davranış tablosu çizildiğinde fark edilen bir duygu durumudur.

  Anne baba ayrılıkları, okulda arkadaşlarıyla veya öğretmeniyle yaşadığı sorunlar, okul başarısında düşme gibi nedenler çocuğu depresyona sokabilir.


  Depresyondaki çocuk çevresine karşı daha az ilgili hale gelebilir, önceden zevk aldığı şeylerle ilgilenmeyi kesebilir.

  Küçük yaştaki bir çocukta gülmeme, oyuncakları ile oynamama, sevdiği insanlara karşı olan ilgisinde azalma gibi davranış biçimleri görülür. Bazı çocuklar bu durumda hırçınlık, saldırganlık gibi tepkiler verebilir, altını ıslatabilir.

  Depresyonda olan çocuğun beslenmesinde ve uykusunda bozulmalar olur. Daha az ya da daha çok uyuyabilir. İleri yaşlardaki çocuklarda çok yeme davranışı görülebilir.

  Bir çocukta bu davranışların bazılarının gözlenmesi kesin olarak depresyonda olduğu anlamına gelmez. Belirtiler birkaç haftanın üzerine görülüyor, okuldaki başarısını, insan ilişkilerini etkiliyorsa bir uzmandan yardım alınmalı.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.