Hoşgeldiniz.

Menenjitin türleri nelerdir? Menenjit geçiren kişinin beyin zarında iltihaplanma var demektir. Meninks adı verilen bu zarın iltihaplanması viral menenjit ve bakteriyel menenjit olarak ikiye ayrılabilir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Menenjitin türleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Menenjitin türleri nelerdir?

  Menenjit geçiren kişinin beyin zarında iltihaplanma var demektir. Meninks adı verilen bu zarın iltihaplanması viral menenjit ve bakteriyel menenjit olarak ikiye ayrılabilir.


  Viral menenjit daha sık görülür. Erişkinliğe yeni girmiş kişileri etkileyen viral menenjit hafif seyreder ve kısa süreli tedavinin başarı oranı oldukça yüksektir.


  Bakteriyel menenjit ise gerek seyri gerekse tedavideki başarı oranı nedeniyle daha çok ciddiye alınması gereken bir türdür. Bakteriyel menenjit genellikleçocuklarda
  görülür. Çocuk ve yetişkinlerde, özellikle bağışıklık sisteminin zayıfladığı dönemlerde menenjite neden olan bir diğer unsur ise mantardır.

  Menenjit birçok farklı virüs veya bakteriye bağlı olabildiğinden, belirtileri çocuklarda sık görülen hastalıklarla karıştırılabildiğinden tedavi edilmesi dikkat isteyen bir hastalıktır.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.