Hoşgeldiniz.

Asperger sendromlu çocuk lar okulda nasıl problemler yaşarlar? Asperger sendromlu çocuk lar normal ya da normal üstü bir zekaya sahiptir. Bu nedenle çoğunlukla özel bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Asperger sendromlu çocuklar okulda nasıl problemler yaşarlar?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Asperger sendromlu çocuklar okulda nasıl problemler yaşarlar?

  Asperger sendromlu çocuklar normal ya da normal üstü bir zekaya sahiptir. Bu nedenle çoğunlukla özel bir okula gitmelerine gerek yoktur.

  Ancak soyutlama yetenekleri olmadığından tarih, coğrafya gibi sosyal bilim alanı dışındaki birçok derste sorun yaşarlar.

  Hayal dünyaları gelişmediği için okul arkadaşlarıyla ilişki kurmakta zorlanırlar ve onların hayali oyunlarını anlayamazlar.

  Arkadaşsız kalıyorlar

  Okulda yaşadıkları en önemli problem arkadaş edinememeleridir.

  Empati kurma zorlukları, farklı davranış ve düşünce yapıları nedeniyle insanlarla doğru bir şekilde iletişime geçemedikleri için yalnızlaşırlar.

  Aspergerli çocuklar aslında sıklıkla sosyal ilişkilere girmeyi denerler. Sosyal olabilmek için çaba harcarlar. Ancak genelde başarısız olduklarından insan ilişkileri kurmakta zorluk yaşarlar.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.