Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya'nın Yeri Üzerinde yaşadığımız Dünya gezegeninin Güneş Sistem i'ndeki ve genel olarak uzay içindeki yeri Allah 'ın yaratışındaki kusursuzluğu gösteren delillerden biridir. Son astronomik bulgular
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya'nın Yeri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın Yeri


  Üzerinde yaşadığımız Dünya gezegeninin Güneş Sistemi'ndeki ve genel olarak uzay içindeki yeri Allah'ın yaratışındaki kusursuzluğu gösteren delillerden biridir. Son astronomik bulgular sistemdeki diğer gezegenlerin varlığının Dünya'nın güvenliği ve yörüngesi için büyük önem taşıdığını göstermiştir. Jüpiter'in konumu buna bir örnektir. Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni olan Jüpiter varlığıyla aslında Dünya'nın dengesini sağlamaktadır. Astrofizik hesaplamalar Jüpiter'in bulunduğu yörüngedeki varlığının Dünya gibi sistemdeki diğer gezegenlerin yörüngelerinin de istikrarlı olmasını sağladığını ortaya çıkarmıştır. Jüpiter'in Dünya'yı koruyucu ikinci bir işlevini ise gezegen bilimci George Wetherill "Jüpiter Ne Kadar Özel" adlı bir makalede şöyle açıklar:

  Jüpiter'in bulunduğu yerde eğer bu büyüklükte bir gezegen var olmasaydı Dünya gezegenler arası boşlukta gezinen meteorlara ve kuyrukluyıldızlara yaklaşık bin kat daha fazla hedef olurdu. Eğer Jüpiter olduğu yerde olmasaydı şu anda biz de Güneş Sistemi'nin kökenini araştırmak için var olamazdık. (G.W. Wetherill "How Special is Jupiter?" Nature vol. 373 1995 s. 470)

  Kısacası Güneş Sistemi'nin yapısı her türlü ayrıntısıyla birlikte canlılar için özel ve kusursuz bir tasarıma sahiptir. Bir başka deyişle evrenin fiziksel yasaları gibi Dünya'nın uzaydaki konumu da bu evrenin insan yaşamı için özel tasarlanmış olduğunu gösteren kanıtlar içermektedir. Yapılan tüm araştırmalar bu kusursuz düzenin ve tasarımın sonsuz bir güç ve akıl sahibi olan Allah'ın eşsiz yaratma sanatının bir delili olduğunu tasdik etmektedir.

  Kimi insanların bunu kavrayamamalarının nedeni ise samimi ve ön yargısız bir biçimde düşünememeleridir. Oysa samimi olarak düşünen her akıl sahibi insan evrende herşeyin bir amaç üzerine yaratıldığını anlar. Allah her varlığın bir yaratılış amacının olduğunu şöyle haber vermektedir:
  "Biz gökyüzünü yeryüzünü ve ikisi arasında bulunan şeyleri batıl olarak yaratmadık. Bu inkâr edenlerin zannıdır." (Sad Suresi 27)

  Bu derin kavrayışı Allah başka ayetlerinde de şöyle tarif etmiştir:

  "Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında gece ile gündüzün ardarda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten deliller vardır. Onlar ayakta iken otururken yan yatarken Allah'ı anarlar ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki "Rabbimiz Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin bizi ateşin azabından koru." (Al-i İmran Suresi 190-191)
  "Sizin için yerde olanların tümünü yaratan O'dur. Sonra göğe yönelip (istiva edip) de onları yedi gök olarak düzenleyen O'dur. Ve O herşeyi bilendir."(Bakara Suresi 29) (makale harun yahya)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Meksikanın Dünya Haritasındaki Yeri, Dünya üzerinde Meksika Nerede
 3. Fransanın Dünya Haritasındaki Yeri
 4. Danimarkanın Dünya Haritasındaki Yeri
 5. Finlandiyanın Dünya Haritasındaki Yeri
 6. Dünya'nın en ıssız yeri neresidir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri