Hoşgeldiniz.

Deprem Dalgaları Vikipedi Deprem Dalgaları Hakkında Bilgi P Dalgaları : Hızları en yüksek olduğu için kayıt merkezine ilk gelen dalgalardır. Bunlarda titreşim dalgaları yayılma doğrultusundadır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Deprem Dalgaları Nelerdir- Deprem Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Deprem Dalgaları Vikipedi
  Deprem Dalgaları Hakkında Bilgi

  P Dalgaları: Hızları en yüksek olduğu için kayıt merkezine ilk gelen dalgalardır. Bunlarda titreşim dalgaları yayılma doğrultusundadır. Bu yüzden bu dalgalara boyuna dalgalarda gelir.

  S Dalgaları: Hızları P dalgasından küçük olan ve kayıt merkezine P dalgalarından sonra gelen dalgalardır. Titreşimleri yayılma doğrultusuna dik gelir.

  Yüzey Dalgaları: Genliği en büyük ama hızları en az olan ve en son kayıt edilen dalgalardır. Sismogramlar üzerinde en şiddetli kayıtları oluştururlar.

  Deprem dalgaları sismograf adı verilen aletlerle ölçülür. Bu alet tarafından yapılan kayıtlara ise sismogram adı verilir. Sismogramlar incelenerek deprem dalgaları hakkında bilgiler elde edilir. Deprem kayıtlarında 3 çeşit deprem dalgası kayıt edilir.

  Deprem Dalgaları Nelerdir- Deprem Hakkında Bilgi-deprem-dalgalari.gif

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.