Hoşgeldiniz.

Şimdiki pasaportumla e-Pasaport arasında ne fark var? Şimdiki pasaportumla e-Pasaport arasında ne fark var? e-Pasaportlarda , eski tip pasaportların kimlik sayfalarında çıplak gözle görülen bilgilerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Şimdiki pasaportumla e-Pasaport arasında ne fark var?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Şimdiki pasaportumla e-Pasaport arasında ne fark var?


  Şimdiki pasaportumla e-Pasaport arasında ne fark var?

  e-Pasaportlarda, eski tip pasaportların kimlik sayfalarında çıplak gözle görülen bilgilerin ve fotoğrafın dijital olarak saklandığı yongalar bulunmaktadır. Temassız yonga teknolojisi sayesinde bu bilgiler özel cihazlar tarafından okunabilmekte ve bu sayede sınır kapılarında güvenli ve hızlı pasaport kontrolü yapılabilmektedir.

  Türk e-Pasaportlarının ebatları ICAO standartlarıyla uyumlu hale getirilerek 88 mm X 125 mm olacak şekilde yeniden belirlenmiş ve sayfa sayılarında değişikliğe gidilmiştir.

  Buna göre, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportlarının sayfa sayıları 52’den 28’e düşürülmüştür. Umuma mahsus pasaportlar 60 sayfa; diplomatik pasaportlar ise 28 sayfa olacak şekilde tasarlanmıştır.

  e-Pasaportlarda, eski tip pasaportlardan farklı olarak daha fazla sayıda güvenlik özelliklerine sahip özel kağıtlar kullanılmaktadır.  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.