Hoşgeldiniz.

e-Pasaportumu başvuru yaptıktan kaç gün sonra alabilirim? Başvuru sırasında alınan bilgiler yaklaşık 30 saniye içinde güvenlikli elektronik ortamda tanzim merkezine iletilmekte ve kişiselleştirme (baskı) sırasına
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  e-Pasaportumu başvuru yaptıktan kaç gün sonra alabilirim?

  Sponsorlu Bağlantılar
  e-Pasaportumu başvuru yaptıktan kaç gün sonra alabilirim?

  Başvuru sırasında alınan bilgiler yaklaşık 30 saniye içinde güvenlikli elektronik ortamda tanzim merkezine iletilmekte ve kişiselleştirme (baskı) sırasına girmektedir. e-Pasaportların kişiselleştirilme süresi başvuru yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu süre ortalama 3-5 gün olarak öngörülmektedir.

  Kişiselleştirilmiş e-Pasaportların yurtiçinde doğrudan başvuru sahiplerinin adreslerine 2-3 günlük bir sürede teslim edilmesi öngörülmektedir.

  Yurt dışından yapılan başvurularda ise e-Pasaportlar tanzim merkezinden yurt dışı başvuru merkezlerine (Büyükelçilikler, Başkonsolosluklar) gönderilecek ve başvuru sahiplerine bu merkezlerde teslim edilecektir. e-Pasaportların yurt dışı başvuru merkezlerine 5-7 gün içinde ulaştırılması öngörülmektedir.

  Sonuç olarak, e-Pasaportların başvuru sahibine yurtiçinde ortalama olarak 5-8 günde; yurt dışında 8-12 günde ulaştırılması öngörülmektedir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.