Hoşgeldiniz.

Eşeysiz Üreme Nedir Bu tür üremede erkek ve dişi hücreler oluşmaz.Mikroorganizmalar ortadan bölünerektomurcuklanarak veya sporlanarak çoğalırlar. · Ortadan Bölünme : Bacillus ve Spiral biçimdeki mikroorganizmalar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Eşeysiz Üreme Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Eşeysiz Üreme Nedir

  Bu tür üremede erkek ve dişi hücreler oluşmaz.Mikroorganizmalar ortadan bölünerektomurcuklanarak veya sporlanarak çoğalırlar.

  · Ortadan Bölünme : Bacillus ve Spiral biçimdeki mikroorganizmalar kısa eksenleri yuvarlak şekilli bakterilerde herhangi bir çap boyunca ortadan bölünerek çoğalırlar.

  · Tomurcuklanma : Bazı bakteriler ve mantarlar tomurcuklanarak ürerler.Ana hücrenin bir tarafında oluşan giderek büyür ve olgunlaştıktan sonra ana hücreden ayrılarak bağımsız bir hücre haline gelir.Bazen de hücreler birbirine bağlı kalarak tesbih gibi bir görünüm alırlar.

  · Sporlanma : Bakterilerde oluşan endosporlar bir çoğalma aracı olmamasına karşın mantarların çoğu a¤¤¤¤üel tipte sporlar oluşturarak ürerler.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.