Hoşgeldiniz.

Doğal Afetin Psikolojik Etkisinden Kurtulmak İçin Alınacak Önlemler Korun: Ken din e barınabileceğin bir yer bul. Yiyecek-içecek sağla , sağlık lı bir ortam oluşturmaya çalış.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğal Afetin Psikolojik Etkisinden Kurtulmak İçin Alınacak Önlemler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğal Afetin Psikolojik Etkisinden Kurtulmak İçin Alınacak Önlemler

  Korun: Kendine barınabileceğin bir yer bul. Yiyecek-içecek sağla, sağlıklı bir ortam oluşturmaya çalış. Zaman zaman kendinle baş başa kalabileceğin, sessizce oturup, kısa süreli de olsa rahatlamaya ve uyumaya çalışabileceğin bir yerin olmalı.

  Harekete Geç: Öz saygını, amaçlarını umut hissini yeniden kazanmana yardımcı olmak için sana ve ailene ait özel eşyalarından kurtarabildiklerini koruma altına al.

  Temas Kur: Ailenle, arkadaşlarınla iletişim sağlamaya çalış; dinleyen kimi bulursan yaşadıklarını anlat; ulaşabiliyorsan uzmanlara başvurup onlara anlat.

  En Yakın Yardım Kurumlarına Başvur: Temel acil yardımlar, temizlik, sağlık ve konut gereksinimlerin için en yakın ulaşabileceğin yardım kuruluşuna başvur ve yardım iste.

  Afet Sonrasında Yaşadığın Her Gün İçin:

  - Kendin ve ailen için o gün yapılacak en önemli şeyin ne olduğunu belirle.

  - Tüm dikkatini kendinin ve yakınlarının yaşamakta olduklarına odakla, durumu gözden geçirip yeniden değerlendir; böylece neyin önemli neyin önemsiz olduğunu kesin olarak belirleyebilirsiniz.

  - Yaşadıklarının senin için ne anlama geldiğini anlamaya çalış ki, yaşama tekrar sıkıca sarılabilesin ve hatta

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.