Hoşgeldiniz.

Ahtapot nasıl ve niçin renk değiştirir? Ahtapot , deniz altındaki bir mağarada saklanan ve gelecek olan bir dalgıcı kapmaya çalışan canavar değildir. Bilâkis , korktuğu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ahtapot nasıl ve neden renk değiştirir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahtapot nasıl ve niçin renk değiştirir?

  Ahtapot, deniz altındaki bir mağarada saklanan ve gelecek olan bir dalgıcı kapmaya çalışan canavar değildir. Bilâkis, korktuğu zaman renk değiştiren ve bir mürekkep perdesi arkasına gizlenmeye çalışan, korkak ve çekirgen bir hayvandır.

  Ancak, bir insan ona saldırırsa, dokunaçlarıyla onu. sarar ve denizin derinliklerine çeker. Bundan da tabii ne olabilir?

  Ahtapot nasıl ve niçin renk değiştirir?

  Onun renk değiştirmesi, gayesiz ve boşuna değildir. Korktuğu ve bir tehlike sezdiği zaman, değişik renklere girer ve kendisini gizler.

  Derisinin üzerinde bir sıra sarı, bir sıra kahverengi ve bir sıra da pigment hücreleri, yerleştirilmiş. Bunlar da harika bir düzenle sinir sistemine bağlanmış. Hayvan korktuğu zaman, sinir sistemi vasıtasıyla, otomatik olarak bu hücreler açılır. O da renkten renge girer. İsterse mavi, mor. kahverengi, kırmızı, gri ve beyaz görünür. Hatta, desen desen bile olur!

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.