Hoşgeldiniz.

Spiral Örgü Kolye Ve Küpe Yapımı Malzemeler: Kum boncuk Boru boncuk 0.20 mm misina Papağan Halka Küpe kancası yapılışı: KOLYE 1- misinanın ucunu düğümledikten sonra

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Spiral Örgü Kolye Ve Küpe Yapımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Spiral Örgü Kolye Ve Küpe Yapımı  Malzemeler:
  Kum boncuk
  Boru boncuk
  0.20 mm misina
  Papağan
  Halka
  Küpe kancası
  yapılışı:  KOLYE
  1- misinanın ucunu düğümledikten sonra bir kum, bir boru olmak üzere 3 takım boncuk diziyoruz  2- Sadece ilk taktığımız kum boncuktan misinanın gidiş yönüne göre tekrar
  misinayı geçiriyoruz  3- Misinaya 1 kum, 1 boru boncuk takıp, bir sonraki kum bocuktan misina yönünde tekrar misinayı geçiriyoruz  4- 3. işlemi kolyemiz istenilen boya gelene kadar devam ediyoruz  5- Misinayı koparmadan boru boncuk yerine 2 şer kum boncuk takarak bir sıra döndükten sonra kum boncuklardan tuğla örgüsü yaparak ve sonunda azaltıp ucunu yuvarlatarak kapama yapıyoruz.
  6-Kapamanın ucuna da 3 boncuk dizip, papağanı misinaya takıp tekrar 3 boncuk dizerek halka oluşturuyoruz. Misinayı boncukların içinden tekrar geçirip sağlamlaştırıyor ve sıkıca bağlayarak ucunu gizliyoruz.
  7- başlangıç ucuna tekrar misinamızı bağlayıp 5. maddede yaptığımız işlemleri papağan takmadan yapıyoruz.

  KÜPE
  (KÜPEYİ ÖRDÜĞÜMÜZ ŞEKİLDE İKİLİ KOLYE DE YAPABİLİRİZ  1- misinanın ucunu düğümledikten sonra bir kum, bir boru olmak üzere 2 takım boncuk diziyoruz  2- Sadece ilk taktığımız kum boncuktan misinanın gidiş yönüne göre tekrar misinayı geçiriyoruz  3- Misinaya 1 kum, 1 boru boncuk takıp, bir sonraki kum bocuktan misina yönünde tekrar misinayı geçiriyoruz.
  4- 3. işlemi küpemiz istenilen boya gelene kadar devam ediyoruz.
  5- Yuvarlak küpenin iki ucunu birleştirip, 1-2 sıra kolyedeki kapama gibi örüyor, iki boru boncuk geçirerek halka yerine üçgen bir parça yapıyoruz.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.