Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

IBAN Geçerlilik Hesaplama IBAN nedir? Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde , ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  IBAN Geçerlilik Hesaplama

  Sponsorlu Bağlantılar
  IBAN Geçerlilik Hesaplama


  IBAN nedir?

  Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank Account Number-IBAN adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır.
  IBAN’ın Amacı

  IBAN’ın amacı Avrupa ülkelerindeki banka ve diğer finansal kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemektir. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçmekte; böylece, işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ve ek maliyetler ortadan kalkmaktadır.
  IBAN Nasıl Oluşturulur?

  IBAN, dünyadaki tüm banka hesapları içinde yalnızca bir hesabı işaret eden; rakam ve harflerden oluşur. Her hesabın bir IBAN’ı vardır ve bir IBAN, yalnızca bir hesabı işaret eder.
  Bir IBAN, en fazla 34 basamaktan oluşur. IBAN’ın ilk dört hanesi, iki haneli ülke kodu ve iki haneli kontrol rakamıdır. Kontrol rakamı, IBAN’ın doğru ve geçerli olup olmadığını gösterir. IBAN’ın bundan sonraki kısmı, ulusal banka hesap numarasını içerir. Bu bölüm, IBAN’ın toplam uzunluğu 34 haneyi aşmayacak şekilde her ülke tarafından serbestçe belirlenebilir.
  Ülkemizin IBAN uzunluğu 26 hane olarak belirlenmiştir. Türkiye IBAN’ın biçimi şöyledir.
  IBAN’ın Elektronik Gösterimi

  TR8000062000 06700006684477
  IBAN’ın Yazışmalarda Gösterimi

  TR80 0006 2000 0670 0006 6844 77  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hamilelik Yaşı Hesaplama, Hamilelik Kadınlarda Ne Zaman Başlar, Hamilelik Nasıl Hesaplanır
 3. IBAN Nedir - IBAN Ne Amaçla Kullanılır?
 4. Haccın Geçerlilik Şartları
 5. Zekat'ın Geçerlilik Şartları - 1
 6. Zekat'ın Geçerlilik Şartları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri