Hoşgeldiniz.

neden besmele çekeriz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Bir İşe Başlarken Neden Besmele Çekeriz Niçin Besmele Çekeriz Bir Gün İçerisinde Nerelerde Besmele
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Neden Besmele Çekeriz

  Sponsorlu Bağlantılar




  neden besmele çekeriz ?

  Paylaş Facebook Twitter Google







 2. Sponsorlu Bağlantılar




  Neden Besmele Çekeriz

  Yüce Allah'a olan sevgimizi, bağlılığımızı göstermek ve onu anmak için her işimizin başında Besmeleyi söyleriz. Çünkü Allah'a iman etmek onu sevmeyi gerektirir. Sevmek sadece söylemekle olmaz. Sevginin söz ve davranışlarla ortaya konması gerekir. Allah'a inanan bir kişinin onun buyruklarının yerine getirmeye çalışmasının temel nedeni budur. Allah'ın her an kendisini gördüğünün bilincinde olan insan bütün davranışlarında onun hoşnutluğunu kazanma amacı taşır. Bu da daima Allah'ı hatırlamakla olur.

  Kişinin Allah'ı hatırlamasının belirtilerinden biri de her işe başlarken "Besmele"yi söylemesidir. Yüce Allah Kur'an'da "Rabbi'nin adını an ve bütün varlığınla ona yönel." (Müzemmil suresi, ayet 8) buyurarak kendisini anmamızı, hatırlamamızı istemektedir. Sevgili Peygamberimiz de bir işe Allah'ın adını anarak, onu överek başlanıldığında o işin hayırlı ve verimli olacağını bildirmiştir. Bu konuda uygulamalarıyla bize örnek olmuştur. Müslümanlar Allah'ın ve Peygamberimizin öğütleri doğrultusunda işlerine Allah'ı anarak başlamaya özen göstermişlerdir. Bu nedenle "Besmele" günlük konuşmalarımızda en çok kullanılan dine ilişkin ifadelerden biri olmuştur.



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye asd :D

  saolun allah razı olsun


 5. Misafir Üye

  işimizin hayırlı başlamaı için şeytanın işimize karışmamaı için


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.