Hoşgeldiniz.

Vahye Dayalı Din lerin Tarihi Gelişim Sürecindeki Genel Özelliklerini Ve Kökensel İlişkileri Din in genel tanımı , Tanrı’ya , doğaüstü güçlere veya çeşitli kutsal varlıklara
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Vahye Dayalı Dinlerin Genel Özellikleri Ve Kökensel İlişkileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Vahye Dayalı Dinlerin Tarihi Gelişim Sürecindeki Genel Özelliklerini Ve Kökensel İlişkileri

  Dinin genel tanımı, Tanrı’ya, doğaüstü güçlere veya çeşitli kutsal varlıklara inanmayı ve tapınmayı sistemleştiren toplumsal bir kurumdur. İslam bilginleri ise dinin tanımı şöyle açıklamışlardır: Din, kuralları Allah tarafından konulan, peygamberler aracılığıyla insanlara bildirilen, akıl sahibi kimseleri kendi irade ve istekleriyle hayırlı şeylere yönelterek dünya ve ahirette mutluluğa ulaştıran ilahî kanunlardır.

  Günümüzde dünya üzerinde temsilcisi bulunan Yahudilik, Hristiyanlık ve İslamiyet vahye dayalı dinlerdir. Allah tarafından vahiy yoluyla bildirilmiş olan bu dinlere ilahî dinler denir. Yahudilik, Yüce Allah tarafından Hz. Musa’ya vahiy yoluyla bildirilen dinin adıdır. Hristiyanlık, Allah’ın vahiy yoluyla bildirdiği üç ilahî dinden birisidir.

  Hristiyanlık, İsrailoğullarına Allah tarafından, Hz. İsa aracılığı ile gönderilmiştir. Yüce Allah’ın Hz. Muhammed aracılığı ile gönderdiği ve insanlara emir ve yasaklarını bildirdiği son ve evrensel din İslam dinidir. İslamiyet ve onun kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim, bütün insanlığa hitap eder. İslamiyet’in özünü Tevhit inancı oluşturur.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.