Hoşgeldiniz.

Peygamber imizin bu davranışını arkadaş larınızla değerlendiriniz. DEĞERLENDİRELİM Günün birinde Mekke’nin zenginlerinden olan Ebu Cehil , Mekke’ye ticaret için gelen birinin malını zorla elinden alır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamberimizin Bu Davranışını Arkadaşlarınızla Değerlendiriniz

  Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberimizin bu davranışını arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  DEĞERLENDİRELİM

  Günün birinde Mekke’nin zenginlerinden olan Ebu Cehil, Mekke’ye ticaret için gelen birinin malını zorla elinden alır. Adam kendisine yardım edecek kimse bulamaz. Mekkeli bazı kimseler ona; Muhammed’e gitmesini söylerler. Çünkü Hz. Muhammed’in haksızlığa uğrayanlara yardım ettiğini herkes biliyordu. Adam Hz. Muhammed’i bulur. Durumunu anlatır ve kendisine yardım etmesini ister. Hz. Muhammed hemen adamla birlikte Ebu Cehil’in evine gider. Ebu Cehil’den adamın mallarını geri vermesini ister. Ebu Cehil tüccarın mallarını geri vermek zorunda kalır. Böylece Hz. Muhammed ve tüccar, malları alarak geri dönerler. Muhammed Hamidullah, İslam Peygamberi, C 1, s. 54.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberimizin Bu Davranışını Arkadaşlarınızla Değerlendiriniz

  Peygamber efendіmіz hаksızlığа kаrşı gelіrdі. O ѕаdece kendiѕi için değіl başkaları іçіn dе hаksızlık yapılmasını istemezdi. Nіtеkіm bu metinde de görüldüğü gіbі haksızlığa karşı gеlmеktеn hiçbir zаmаn geri durmamıştır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.