Hoşgeldiniz.

Sevmek ve sevilmek insanlara neler kazandırır Sevgi o kadar değerli bir şeydir ki , nefes alıp veren her canlı ona muhtaçtır. Onsuz ne insanlar ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 110      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sevmek ve sevilmek insanlara neler kazandırır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sevmek ve sevilmek insanlara neler kazandırır

  Sevgi o kadar değerli bir şeydir ki, nefes alıp veren her canlı ona muhtaçtır. Onsuz ne insanlar, ne de hayvanlar yaşayamazlar.

  Aslına bakarsanız dünya da sevgiyle ayakta durur. Eğer sevgi kalkıp, onun yerine nefret hakim olsaydı dünya yaşanmaz bir yer olurdu.

  İnsanlar doğduklarında onu kucaklayıp bağrına basacak anne kucağı ararlar. Hayvan yavrularının, annelerinin diliyle onları yalayıp okşamalarından ne kadar büyük keyif aldıklarını görmüşsünüzdür. Ya o afacanların birbirleriyle şakalaşmaları, hoplayıp zıplamaları... Bir kediyi sevgiyle okşadığınızda mırıl mırıl ses çıkarır. Bir köpeğe ilgi gösterdiğinizde hemen kuyruk sallamaya, sokulmaya, oyunlar yapmaya başlar.

  Ya biz? Annemiz bizi sarıp “Canım yavrum!” diyerek kucakladığında içimiz sevgi ve sevinçle dolar. Babamızın bizimle ilgilenmesi, onunla beraber bir iş yapmamız bizi ne kadar mutlu eder! Sanki o an kendimizi erişkin bir insan gibi hisseder, kendimizle gurur duyarız.

  Sevdiğimiz insanları düşünelim. Bunların kimileri akrabalarımız, kimileri mahalleden veya okuldan arkadaşlarımızdır. Eğer onlar olmasaydı hayat oldukça sıkıcı ve zor olurdu. Bizim varlığımızla da onlar çok sevinmektedirler. Biz bazen bunun aksini düşünsek de gerçekten büyüklerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız bizi çok severler.

  Ah biz insanlar...! Bazen çok muhtaç olduğumuz şeylerin kıymetini bilmeyiz. Tıpkı ekmekleri çöpe attığımız gibi sevgisine muhtaç olduğumuz kimseleri düşüncesizce kırarız. Sevdiğimiz insanlara yeterli ilgiyi göstermememiz de bir başka kabahatimizdir.

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok güzel Allah razı olsun 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. ilkim sapmaz

  teşekkürler çok güzel yazılmış ve cümlelerde anlamlı 5. Zeki üye

  Harika bir yazı olmuş teşekkürler


 6. Misafir Üye

  çok güzel ama daha kısasını arıyorum


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.