Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancılık Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancığı Doğu Anadolu Bölgesin Hayvancılık Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancılık Faaliyetleri Doğu Anadolu Bölgesi halkı geçimini , başta hayvancılık
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancılık Faaliyetleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancılık
  Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancığı
  Doğu Anadolu Bölgesin Hayvancılık

  Doğu Anadolu Bölgesinin Hayvancılık Faaliyetleri

  Doğu Anadolu Bölgesi halkı geçimini, başta hayvancılık olmak üzere tarımdan sağlar. Bölgenin hayvancılığa çok elverişli olan ErzurumKars Bölümü’nde yüksek nitelikli sığırlar yetiştirilir. Çok sayıda küçükbaş hayvan besleyen göçer aşiretler yazın sürülerini bölgenin öteki kesimlerindeki yüksek yaylalarda otlatır.

  Bölgedeki kırsal kesimin hatta şehirde yaşayanların en önemli geçim kaynağı hayvancılığa dayanır. Bunun nedenleri; bölgede tarıma elverişli arazilerin fazla olmaması, yüzey şekillerinin çok engebeli olması, ulaşımın yeterli düzeyde olmaması.

  İklim şartlarının elverişsiz olması, kışların çok soğuk ve çetin geçmesi, sanayi faaliyetlerinin gelişmemesi, bölgede uzun boylu step sahalarının geniş yer kaplaması, bölgeye yatırımların fazla yapılamaması etkilidir.

  DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE HAYVANCILIĞIN YAPILIŞI
  Bölgede hayvancılık, ilkel ve geleneksel usullere göre otlak hayvancılığı şeklinde yapılmaktadır. Bölgenin bölümleri ve ekolojik doğal ortam özelliklerine göre beslenen hayvan ve hayvan besiciliği farklılaşmaktadır. Yani ekstansiftir.

  HAYVANCILIĞIN BÖLGE EKONOMİSİNE KATKISI
  Doğu Anadolu Bölgesinde tarım alanlarının yetersizliğinden dolayı en önemli geçim kaynağı hayvancılığa dayanmaktadır. Bölgede hayvancılığa bağlı olarak Erzurum da et kombinasyonu deri endüstrisi ve deri işlemeciliği önemlidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Doğu Anadolu Bölgesindeki Hayvancılık Faaliyetleri Nelerdir
 3. Doğu Anadolu Bölgesinin Bitki Örtüsü Ve Hayvancılık Faaliyetleri
 4. Doğu Anadolu Bölgesinin Faaliyetleri
 5. İç Anadolu Bölgesinin Hayvancılık Faaliyetleri
 6. Doğu Anadolu bölgesinin doğal unsurları, Doğu Anadolu bölgesinin geçim kaynakları, Doğu An
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri