Hoşgeldiniz.

En sıkıntılı anda okunacak dua sıkıntılı anlarda okunan dua , sıkıntılı Anda Yapılacak Dua Peygamber Efendimiz 'in (s.a.v) en büyük sıkıntılara karşı koyma dua sı;

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  En sıkıntılı anda okunacak dua

  Sponsorlu Bağlantılar
  En sıkıntılı anda okunacak dua

  sıkıntılı anlarda okunan dua,
  sıkıntılı Anda Yapılacak Dua

  Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) en büyük sıkıntılara karşı koyma duası;


  -Yâ Rab, Senden dünya musibetlerini kolayca karşılayacak iman kuvveti diliyorum. Sıkıntı ve zorluklara mukabele edecek iman kuvveti ihsan eyle!..

  İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir. Peygamberimiz (sav) böyle sıkıntı içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur. Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız. Duâ şöyledir:


  "Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."


  Anlamı:

  "Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."


  * En sıkıntılı anda okunacak dua
  * En sıkıntılı anda okunacak dualar
  * sıkıntılı Anda Yapılacak Dua
  * sıkıntılı anlarda okunan dua

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.