Hoşgeldiniz.

Cin Suresi 20.-24. ayetleri meal ve tefsiri 20- Ey Muhammed de ki: "Ben sadece rabbime ibadet eder ve ona hiçbir şeyi ortak koşmam." 21- De

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cin Suresi 20.-24. ayetleri meal ve tefsiri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cin Suresi 20.-24. ayetleri meal ve tefsiri  20- Ey Muhammed de ki: "Ben sadece rabbime ibadet eder ve ona hiçbir şeyi ortak koşmam."

  21- De ki: "Ben size ne zarar verebilirim ne de fayda.

  22- De ki: "Kimse beni Allahın azabından kurtaramaz. Ondan başka sığınacak yer de bulamam."
  Ey Muhammed, senin getirdiğin öğütleri reddeden müşriklere de ki: "Ben, rabbime ibadet ederim. Hiçbir kimseyi ona ortak koşmam." Yine de ki: "Ben size, ne dininiz ne de dünyanız hakkında bir zarar verme gücüne sahibim. Ben sizi kemale de erdiremem. Bunlar, herşeyin mülkü elinde olan Allaha attir." Yine de ki: "Allah benim için bir şey dilediği zaman beni onun elinden hiçbir kimse kurtaramaz. Ona karşı bana hiçbir kimse yardım edemez. Ben de Allah-tan başka sığınacak hiçbir sığınak bulamam."

  23- Ben ancak Allanın emirlerini tebliğ etmeye ve peygamberlikle il*gili hususları bildirmeye kadirim. Kim, Allah ve peygamberine karşı gelir*se ona, içinde ebedi kalacağı cehennem ateşi vardır.
  Ey Muhammed, Arap müşriklerine de ki: "Ben size ne bir zarar verebili*rim ne de sizi olgunluğa erdirebilirim. Ben size, ancak bana Allah tarafından ve*rileni tebliğ eder ve onun peygamberliğini bildiririm. Kim, allanın emir ve ya*saklarına uymayarak ona karşı gelir peygamberini de yalanlayarak ona isyan edecek olursa şüphesiz ki onun için cehennem ateşi vardır. O, cehennem ateşine girecek ve orada ebedi olarak kalacaktır.

  24- Kendilerine vaadolunan azabı görünce, kimin yardımcısının da*ha güçsüz ve sayısını daha az olduğunu öğreneceklerdir.
  Müşrikler, kendilerine vaadedilen azabı ve kıyametin kopmasını bizzat gözleriyle görünce kimin yardımcısının daha güçsüz ve sayısının daha az oldu*ğunu bileceklerdir. Yardımcıları daha zayıf ve daha az olanlar, Allahı birleyen müminler mi yoksa ona ortak koşan müşrikler mi olacaklardır?


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.