Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

I. Dünya Savaşının galip devletler açısından sonuçları nedir ABD ABD’nin I. Dünya Savaşı’na katılışı ve Avrupa’ya asker sevkiyatı Amerika’nın Monroe Doktrini’nden ilk ayrılışıdır.Savaştan sonra ABD
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  I. Dünya Savaşının galip devletler açısından sonuçları

  Sponsorlu Bağlantılar
  I. Dünya Savaşının galip devletler açısından sonuçları nedir
  ABD
  ABD’nin I. Dünya Savaşı’na katılışı ve Avrupa’ya asker sevkiyatı Amerika’nın Monroe Doktrini’nden ilk ayrılışıdır.Savaştan sonra ABD,Avrupa ile ilgisini keserek MonroeDoktrini’ne geri dönmüştür.

  İngiltere
  En büyük rakibi Almanya’yı devre dışı bırakarak Avrupa’dan İngiltere’ye gelebilecek tehlikelerden ve denizlerdede bu devletin rekabetinden kurtulmuş oldu. Orta Doğu’ya yerleşti. Rusya’yı etkisiz hâle getirdi. En önemlisisömürgelerini muhafaza ederken bunlara yeni yerler ekledi. Fransa’yı ikinci plana iterek Avrupa’nın ve dünyanınbir numaralı devleti hâline geldi.

  Fransa
  Almanya veAvusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yenilmesi ile sınırlarındaki iki büyük tehlikeden kurtulmuştu.Avrupa ve Orta Doğu’da elde ettikleriyle İngiltere’den sonra ikinci kazançlı devlet oldu.

  İtalya
  Avusturya’dan aldığı topraklarla sınırlarını kuzeye doğru genişletti. Anadolu’da ise payına düşen toprakların birkısmının Yunanistan’a verilmesinden dolayı İngiltere ve Fransa’ya kırgındı. Ancak elde ettiği toprak ve adalarlaAkdeniz ve çevresinde güçlü bir konuma geldi.

  Japonya

  Uzak Doğu’da geniş çıkarlar elde ederek bu bölgede söz sahibi oldu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 1. Dünya Savaşının Sonuçları Kısaca
 3. 1. dünya savaşının sonuçları nelerdir
 4. ikinci dünya savaşının ekonomik sonuçları
 5. ikinci dünya savaşının siyasi sonuçları
 6. ikinci dünya savaşının sonuçları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri