Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

E okul öğrenci kayıt yeri öğrenme sorgulama 2018-2018 eğitim öğretim yılı kayıtları için Milli Eğitim Bakanlığı e-okul sistem indeki kayıtları esas alacak. e-okul öğrenci kayıt.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  E okul öğrenci kayıt sorgulama

  Sponsorlu Bağlantılar
  E okul öğrenci kayıt yeri öğrenme sorgulama

  2018-2018 eğitim öğretim yılı kayıtları için Milli Eğitim Bakanlığı e-okul sistemindeki kayıtları esas alacak. e-okul öğrenci kayıt. Bakanlık, tümöğrencilerin bilgilerini nüfus kayıt sistemine göre e-okul’a aktaracak. İşte e-okul sistemiyle ilgili tümbilgiler; e okul yeni kayıt işlemleri. e okul onlineokula kayıt işlemleri nasıl yapılır? Milli Eğitim bakanlığı (MEB)

  2018-2018 İlköğretime ilk defa yeni kayıt olacaköğrenciler okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı’ndakiadres bilgileri ve T.C. kimlik numaralarının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kurulan öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres eşleştirmeleri sonucundasistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerininbulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacak .İnternet üzerinden çocuğun T.C kimliknumarasını girerek öğrenilebilecek.

  2018-2018 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okulları birinci sınıflarına 2005 doğumlu çocukların kayıtları alınacak. Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmayacak.- Kayıt ve nakillerde “herhangi bir karışıklık çıkması durumunda” Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adresbilgileri esas alınacak. “Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından” okulyönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.

  - Sistemde okula yerleştirilen şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin velilerinin talep etmesi halinde istedikleri okula kayıtları daha sonra nakil yoluyla yapılacak.

  - Veliler kayıt için gerek internetten form doldurulması, gerek okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi herhangi bir işlem yapmayacak.

  - Veliler, çocuklarının hangi okula kaydedildiğini MEB’in internet sitesinden çocuklarının T.C. kimlik numarasını girerek veya evlerine en yakın ilköğretim okulundan sorarak öğrenebilecekler.

  - Kayıtlarda “Yerleşim Yeri Adresinin” esas alınmasına rağmen, yurt dışında ikamet edenler ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların “Diğer Adres” adlı ikinci adresleri yerleşim yeri adresi olarak değerlendirilecek.

  e-okul'a giriş için tıklayın


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. e-okul öğrenci okul numarası nasıl öğrenilir
 3. Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama
 4. okul gif, öğrenci gifleri, hareketli öğrenci resimleri, hareketli okul ve öğrenci resimler
 5. Türkiyedeki okul sayısı,Türkiyede okul öğrenci ve öğretmen sayıları
 6. Okul gif, öğrenci gifleri, hareketli öğrenci resimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri