Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bakan Nimet Çubukçu'nun bu ay içerisinde yapacağı toplantıda SBS'ye ilişkin son kararı da açıklaması bekleniyor. Bakanlık , SBS yerine hata payı vermeyecek ve öğrencilerin olumlu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  SBS'nin Kaldırılmasına Bakanlık Sıcak Bakıyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bakan Nimet Çubukçu'nun bu ay içerisinde yapacağı toplantıda SBS'ye ilişkin son kararı da açıklaması bekleniyor. Bakanlık, SBS yerine hata payı vermeyecek ve öğrencilerin olumlu bakacağı bir sistem üzerinde çalışmalarına yön verdi.
  Önceki gün Akşam'ın manşetine taşıdığı ve hafta sonu bazı eğitim derneklerinin katılımıyla düzenlenen toplantıdan SBS'nin kaldırılmasına ilişkin kararın çıkmasına, Milli Eğitim Bakanlığı da sıcak bakıyor. Bakanlık bu konuda yaklaşık 6 aydır devam eden çalışmalarında sona yaklaştı. Bakan Nimet Çubukçu'nun bu ay içerisinde yapacağı toplantıda, 1 yılını değerlendirmesi ve eğitimin vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor. Çubukçu'nun bu toplantıda SBS'ye ilişkin son kararı da açıklaması bekleniyor.
  Başbakan Erdoğan'ın da dillendirdiği SBS hakkındaki şikayetlerde MEB, akademisyen ve eğitimcilerden destek almaya devam ediyor. Bakanlığa gelen çok sayıdaki SBS'ye ilişkin şikayet üzerine yaklaşık 6 aydır çalışma yürüten MEB, çalışmalarda sona yaklaştı.Nimet Çubukçu'nun bakanlığın tüm birimlerinden istediği raporlar, akademisyenlerden aldığı analizler ve eğitim çevrelerinden aldığı görüşlerden sonra bir karar vermesi bekleniyor.
  MEB'e son olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eğitim Meclisi, eğitimciler, akademisyenler ve TÖDER, GÜVENDER ve ÖZDEBİR gibi eğitim dernekleri temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda bazı öneriler getirildi. Toplantıda ortak bir sistem üzerinde uzlaşma sağlandı. Buna göre 6 ve 7'inci sınıf sonunda yapılacak sınavların sadece eğitim düzeyinin değerlendirilmesi ve öğrencilerin öğrenme sorunlarını tespit için kullanılması ancak yerleştirmede sadece 8'inci sınıf sonuçlarının esas alınması planlayan bir öneri Bakanlığa sunuldu. Bu öneriyi de dikkate alan Bakanlık, tüm değerlendirmelerle birlikte bir sonuca varacak.
  ANKET ÇOK ETKİLİ
  MEB'in kararında en önemli unsurlardan biri, yaklaşık 500 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen SBS Değerlendirme Anketi'nin sonucu olacak. Bakanlığın ankete ilişkin ayrıntılı değerlendirmeyi aldığı ve bu ankette büyük oranda SBS'nin değiştirilmesinin istendiği kaydedildi. Bu anketin sonuçları da bu ay içinde açıklanacak. Bakan Çubukçu, bu ay içerisinde eğitimdeki 1 yılını değerlendiren ve eğitimin vizyonunu çizecek bir basın toplantısı düzenleyecek. Bu toplantıda SBS'ye ilişkin son kararın da açıklanması bekleniyor. Bakanlığın, hata payı vermeyecek ve öğrencilerin olumlu bakacağı bir sistem üzerinde çalışmalarına yön verdiği kaydedildi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Türkiyede kaç tane bakanlık vardır
 3. Çocuklar hayata çizgi film kahramanlarının gözüyle bakıyor
 4. Dünyanın En Sıcak Ülkesi, Dünyanın en sıcak yeri neresi, Dünyanın en sıcak ülkesi hangisi
 5. Ülkemizde kaç bakanlık vardır, ülkemizdeki bakanlıklar hangileridir?
 6. sıcak suyla zayıflama - sıcak suyun faydaları - sıcak suyun vücuda etkisi - kilo verme - d
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  SBS'nin Kaldırılmasına Bakanlık Sıcak Bakıyor ile ilgili bilgiler için teşekkür ederim 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri