Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları - 2018 Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları 2018 - Kyk 2018 -

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları

  Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları - 2018 Kyk Burs Sonuçları - Yurt Sonuçları 2018 - Kyk 2018 - 2018 burs sonuçları - 2018 kredi başvurusu - 2018 kyk başvuru tarihi - 2018 kyk kredi sorgulama - 2018 yeni üniversite kazananların burs başvuruları 2018-2018
  Başbakanlık bursu, öğrenim kredisi ve yurt başvuruları hatırlayacağınız gibi 26 Ağustos tarihinde sona ermişti. Burs, kredi ve yurt başvurularının sona ermesinin hemen ardından üniversiteye yeni başlayacak olan öğrencilerin kafasında bir takım soru işaretleri oluştu. ” Yurtkur sonuçları ne zaman açıklanacak, Öğrenim kredisi ve Başbakanlık bursu sonuçlarına ne zaman ulaşabileceğiz” gibi sorularla sık sık karşı karşıya geliyoruz ve biz olarak bu soru işaretlerinin cevaplarını sizinle paylaşmayı uygun gördük. İşte merak ettikleriniz ve cevapları:

  1-) Yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Yurt sonuçları 30-31 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak. Yurt sonuçlarının açıklanmasıyla beraber katkı kredisi sonuçları da açıklanacak. ( Yurt sonuçları açıklandı )  2-) Başbakanlık bursu ve Öğrenim Kredisi sonuçları ne zaman açıklanıyor?

  Başbakanlık bursu ve öğrenim kredisini kazanıp kazanmadığınız Kasım ayının sonlarına doğru açıklanacaktır. İlk bursunuzu 7 Ocak 2018 tarihinde alacaksınız. Aynı şekilde öğrenim kredileriniz de 7 Ocak 2018 tarihinde hesabınızda olacak.

  KYK ‘nın sitesi yoğun olduğu için genelde ulaşılamıyor.Onun için daha az yoğun saatlerde girilmesini öneriyoruz(geceleri veya sahur vakitlerinde) Bir noktayı daha açığa kavuşturalım üniversiteli arkadaşlar ara sınıflar için burs ve kredi başvuruları bitti. Üniversiteye yeni giren hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin kafasında birçok soru işareti var. Öncelikle burs karşılıksız verilir ve burs almak için maddi durumunuzun kötü olması ve bunun da belgelenmesi gerekir.

  Kredi ise öğrenim ve katkı kredisi olmak üzere ikiye ayrılır. öğrenim kredisi her ay alınır ve normal öğrenim sürenizin sonuna kadar devam eder. geri ödemeleri de üniversiteyi bitirdikten sonra 2 yıl içerisinde başlar. tüfe faizi baz alınarak ödemelerde artış yapılır. katkı kredisi ise sadece senede iki kez harcın bir bölümünü karşılamak amacıyla KYK tarafından verilir.

  Onun da geri ödemesi vardır ve o da aynı şekilde okul bitiminden itibaren iki yıl içinde başlar. ayrıca başvuran her öğrenciye öğrenim ve katkı kredisi çıkmaktadır ancak burs çıkmaz. çünkü krediler geri ödemeli olduğu için herkes alabilir ama burs için maddi durumu yetersiz öğrencilere öncelik tanınır.

  Başvurular 25 ağustosta son bulacak ve sonuçlar 30 ağustosta açıklanacak. Diğer bir konuda yurt meselesi yurt başvuruları kredi ve burslardan bağımsız olarak yapılıyor. 31 ağustos-17 eylül tarihleri arasında bizzat kredi ve yurtlar kurumunun genel müdürlüğüne giderek yurt başvurunuzu yaptırmanız gerekiyor değerli arkadaşlar


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kyk Burs Sonuçları Sorgulama
 3. Dünyanın Hareketleri ve Sonuçları Nelerdir, Dünyanın şekli ve sonuçları
 4. Coğrafi Keşiflerin Nedenleri, Sonuçları ve Önemi, coğrafi keşiflerin sonuçları maddeler ha
 5. Dünyanın Hareketleri ve Sonuçları Nelerdir, Dünyanın Yıllık Hareketi ve sonuçları,Dünyanın
 6. Göçlerin nedenleri,Göçlerin nedenleri ve sonuçları,göçlerin sonuçları,göçlerin sebepleri,k
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri