Hoşgeldiniz.

Hz. Muhammed’in ailesinde sıkıntıların paylaşıldığına örnekler , Peygamber efendimiz in ailesinde sıkıntıların paylaşıldığına örnekler Peygamber imizin sıkıntılı günlerinde ailesi her zaman onun yanıda olmuştur. Me
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz. Muhammed’in ailesinde sıkıntıların paylaşıldığına örnekler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz. Muhammed’in ailesinde sıkıntıların paylaşıldığına örnekler,
  Peygamber efendimizin ailesinde sıkıntıların paylaşıldığına örnekler

  Peygamberimizin sıkıntılı günlerinde ailesi her zaman onun yanıda olmuştur. Medine'ye hicret edildikten sonra İnsanların Peygamberimize olan ilgisi onları şımartmamıştır. Peygamberimizin aile halkı arasında sevinç ve sıkıntıların paylaşıldığını anlatan bir örnek şöyledir: Hz. Ali anlatıyor:

  "Peygamberimizin en çok sevdiği kimse, kızı Fatıma idi. O benim evimde bulunduğu sırada el değirmenini çevirmekten elleri nasır bağlamıştı. Tulum ile su taşımaktan boynunda iz kalmıştı. Evi sürekli süpürdüğünden elbiseleri tozlanıyor ve ocağın ateşini yakmaktan elbisesi siyahlaşıyordu. O bu işler neticesinde rahatsız olmuştu. Bu sıralarda Peygamberimizin yanına bir köle getirdiklerini duyduk. Fatıma'ya: “Babanın yanına gidip sana bir hizmetçi vermesini istemez misin?” dedim. Fatıma bu iş için Peygamberin bulunduğu yere gitti, ama Peygamberimiz insanlara konuşuyordu; utanıp sözünü söylemeden geri döndü."

  Peygamberimiz ona sıkıntılı zamanlarında şöyle derdi: "Ey Fatıma, dünyanın acılarına sabret ki, ahiretin bol nimetlerine kavuşasın."

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.