Hoşgeldiniz.

KİMİ AVRUPA ÜLKELERİNDE ÖĞRETMEN EĞİTİMİ Almanya'da öğretmen yetiştirme Almanya'da öğretmen eğitimi eyalatlerinin sorumluluğunda olup , yükseköğretim , 1.devlet sınavı , stajyerlik eğitimi ve 2. devlet

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kimi Avrupa ülkelerinde öğretmen Eğitimi

  Sponsorlu Bağlantılar
  KİMİ AVRUPA ÜLKELERİNDE ÖĞRETMEN EĞİTİMİ


  Almanya'da öğretmen yetiştirme
  Almanya'da öğretmen eğitimi eyalatlerinin sorumluluğunda olup, yükseköğretim, 1.devlet sınavı, stajyerlik eğitimi ve 2. devlet sınavı olmak üzere dört aşamayı kapsar.

  Fransa'da öğretmen yetiştirme
  günümüzde fransada, öğretmen ortaöğretimden sonra beş yıllık bir yükseköğretimden geçmeyi gerektirmektedir.ilk öğretim ve ortaöğretim I. basamakta görev yapacak öğretmenler, lise olgunluk diplomalarını aldıktan sonra üç yıllık bir yüksek öğrenim görürler ve bu öğrenim sonrası bir sınavdan geçerek eğitim yüksek okullarında iki yıl daha öğrenim görürler.
  ortaöğretim II.basamakta öğretmen olmayı amaçlayan adaylar ise üniversitelerde ya da yüksekokullarda en az üç yıllık bir öğrenim görürler, daha sonra da bir seçme sınavı ile öğretmen eğitim ensititülerine alınırlar.Adaylar, bu enstitülerde amaçladıkları öğretmenlik alanlarına göre 2-3 yıl daha öğrenim görürler.
  fransa da tüm öğretmenler,hizmetçi eğitim etkinliklerine katılmak zorundadırlar.

  İngiltere'de öğretmen yetiştirme
  ingiltere'de öğretmenlere,eğitim kolejleri,üniversitelerin öğretmen yetiştiren fakülteleri ya da bölümlerinden yetiştirilmektedir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.