Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Fiziksel ve Kimyasal Etmenler Fiziksel etmenler; kullanma suları , atık sular , çöpler , gübreler; ev ve iş yerlerinin havası , sıcaklığı , aydınlatılması; çevrenin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fiziksel ve Kimyasal Etmenler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fiziksel ve Kimyasal Etmenler

  Fiziksel etmenler; kullanma suları, atık sular, çöpler, gübreler; ev ve iş yerlerinin havası, sıcaklığı, aydınlatılması; çevrenin iklimi, gürültüsü; giyim eşyaları; lokanta, sinema vb. genel yerler ile mezarlıklar şeklinde sıralanabilir…

  İnsanın sağlıklı yaşayıp yaşamadığı da fiziksel etmenlerin oluşturduğu çevresinden belli olur. Örneğin içme suyunun ve temizlikte kullanılacak temiz suyun bulunmadığı çevrede yaşayan insanların sağlıklı olması çok zordur.

  Çünkü su, bazı temizlik koşullarına uyulmadığında önemli birçok bulaşıcı hastalığın insanlara yayılmasına neden olur. Suyun temiz kaynaklardan sağlanması, temiz ortamlarda saklanması, yeterli ama israf edilmeden kullanılması sağlığımızla yakından ilgilidir.

  Sigara içilen ortamlarda kalarak o havayı soluyan insanlarda akciğer kanseri gibi rahatsızlıkların görülme olasılığı fazladır. Sonuç olarak sürekli et¬kileşim hâlinde olduğumuz yaşama ortamının hijyenik (sağlığa uygun, sağlığın korunmasını sağlayan) özelliklerde olması gerekir.

  “Güneş girmeyen eve doktor girer.” atasözü de fiziksel çevrenin öğele¬rinden olan güneş ışığının önemini yeterince belirtmektedir.

  * Kimyasal maddeler; zehirler, kanser yapıcı maddeler, gıda katkı maddeleri gibi etkenlerdir. Özellikle tarımsal üretimde bilinçsiz kullanılan yapay gübrelerin ve hormonların sağlığımızı olumsuz yönde etkilediği bilinmektedir.

  , kimyasal etmenler
  , fiziksel etkenler
  , kimyasal etkenler
  , çevre ve insan kimyasal ve fiziksel faktörler
  , çevrede kimyasal etkenler
  , f
  , fİzİksel kİmyasal etmenler
  , fizizksel etmen çöp
  , gıdayı tehdit eden kimyasal etmenler
  , güvenli gıdayı tehdit eden kimyasal etmenler hangileridir

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fiziksel ve kimyasal değişimlere örnekler
 3. Fiziksel ve kimyasal değişim nedir
 4. Fiziksel ve kimyasal ayrışma nedir?
 5. Fiziksel ve kimyasal değişimler nelerdir?
 6. Fiziksel ve kimyasal olaylar nelerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri