Hoşgeldiniz.

Kitap Türleri , Kitap Çeşitleri , Özellikleri Nelerdir Kitapları türlerine göre çeşitli gruplara ayırabiliriz. Başvuru Kitapları: Bu gruba giren kitaplar bize değişik , çeşitli yararlı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kitap Türleri, Kitap Çeşitleri, Özellikleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kitap Türleri, Kitap Çeşitleri, Özellikleri Nelerdir

  Kitapları türlerine göre çeşitli gruplara ayırabiliriz.

  Başvuru Kitapları:

  Bu gruba giren kitaplar bize değişik, çeşitli yararlı bilgiler verirler. Sözlükler, ansiklopediler, yazım kılavuzları gibi. Başvuru kitaplarının konuları kısa sürede bulunabilsin diye çoklukla harf sırasına göre hazırlanır.

  Bilgi Kitapları:

  Bunlar öğretici kitaplardır. Bize bilmediğimiz konularda yeni bilgiler verirler. Yeni bilgiler, düşünce ufkumuzu genişletir. Bilgili insanlar daha doğru kararlar verirler. Ders kitaplarımız bilgi kitaplarıdır. Doğru bilgi kitaplarını dikkatle okumalıyız.

  Meslek Kitapları:

  Belirli meslekler için hazırlanmış kitaplardır. Mesleğinde daha başarılı olmak isteyenler bu tür kitaplardan yararlanırlar. Meslek kitaplarından oluşan kütüphaneler de vardır.

  Edebi Kitaplar:

  Romanlar, öyküler, masallar, gezi ve şiir kitapları, anılar bu gruba girer. Bu kitaplar kolay okunur. Okuyanı dinlendirir, ) düşündürür, duygulandırır.

  Çocuk Kitapları:

  Çocuklar için yazılan yapıtlara çocuk kitabı denir. Çocuk kitapları çocuklara bilgi verir. Çocukların duygu, düşünce dünyasını geliştirir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.