Hoşgeldiniz.

Darüşşafaka ya başvurular başladı! Giriş sınavı 29 Mayıs'ta! Türkiye'nin en köklü okullarından olan Darüşşafaka'nın yeni dönem kayıtları için başvurular başladı! Kimler aday olabilir , sınav
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Darüşşafaka ya başvurular başladı! Giriş sınavı 29 Mayıs'ta!

  Sponsorlu Bağlantılar
  Darüşşafaka ya başvurular başladı! Giriş sınavı 29 Mayıs'ta!

  Türkiye'nin en köklü okullarından olan Darüşşafaka'nın yeni dönem kayıtları için başvurular başladı! Kimler aday olabilir, sınav ne zaman?

  Darüşşafaka’ya başvurular başladı! Giriş sınavı 29 Mayıs'ta!
  148 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla yetenekli ancak babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej seviyesinde eğitim veren Darüşşafaka’nın 2016 yılı sınav takvimi belirlendi.

  Başvurular 25 Mayıs 2016’de bitiyor!
  Sınava katılmak için 3 Ocak 2016 Pazartesi günü başlayan başvuruların son günü 25 Mayıs 2016 Çarşamba gününe kadar sürecek.

  Sınav 29 Mayıs 2016 Pazar günü 20 sınav merkezinde saat 10.00’da başlayacak.

  Sınavlar; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’da düzenlenecek.

  Darüşşafaka, sınav sonucuna göre 2016-2016 eğitim-öğretim yılı için 120 öğrenciyi daha Darüşşafaka ailesine katmayı amaçlıyor.
  Yetenekli gençleri yetiştiren, Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmeyi hedefliyor.

  Adaylarda aranan koşullar
  - Babasının hayatta olmaması
  - Ailesinin maddi durumunun iyi bir eğitim için yeterli olmaması
  - Haziran 2001 ve sonrası doğmuş olması (yaş düzeltmesi geçersizdir.)
  - 2016-2016 Eğitim-Öğretim Yılında üçüncü sınıf öğrencisi olması
  - Sağlık yönünden ve diğer yönlerden yatılı okula kabulünde sakınca bulunmaması
  - T.C. vatandaşı olması.

  Sınav tanıtım toplantıları
  Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 29 Mayıs’taki sınav öncesi daha çok sayıda öğrenciye ulaşabilmek için Türkiye genelinde okulu ve sınavı tanıtmak amacıyla tanıtım toplantıları düzenliyor. Darüşşafaka, 20 ilde okul müdürleri, sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenler, 3.sınıfta okuyan ve babası hayatta olmayan öğrenciler ve velileri ile buluşuyor.

  Amaç: Daha çok öğrenciye ulaşmak
  Toplantıda katılımcılara Darüşşafaka Eğitim Kurumları tanıtılarak, Darüşşafaka’da öğrencilere sunulan imkânlar hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan sınav sistemi de öğretmenlerle paylaşılıyor. Darüşşafaka’nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar ve spor faaliyetleri de toplantının konu başlıkları arasında yer alıyor.


  Darüşşafaka tanıtımı yapılacak iller:

  04 Nisan 2016 Pazartesi
  Adana, Samsun, İzmir, Konya, Kütahya, Sakarya

  05 Nisan 2016 Salı
  Afyon, Denizli, Kahramanmaraş

  06 Nisan 2016 Çarşamba
  Bursa

  07 Nisan 2016 Perşembe
  Ankara, Balıkesir

  11 Nisan 2016 Pazartesi
  Diyarbakır, Erzurum, Van, Malatya, Şanlıurfa

  12 Nisan 2016 Salı
  Bitlis, Ağrı

  14 Nisan 2016 Perşembe
  İstanbul


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.