Hoşgeldiniz.

Otistik Çocuklardan Büyüleyen Tablolar Zeytinburnu Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinde eğitim alan öğrencilerin yapmış oldukları bireysel ve grup çalışmalarından oluşan resim sergisi 6 Nisan-9 Nisan 2016

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Otistik Çocuklardan Büyüleyen Tablolar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Otistik Çocuklardan Büyüleyen Tablolar


  Zeytinburnu Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinde eğitim alan öğrencilerin yapmış oldukları bireysel ve grup çalışmalarından oluşan resim sergisi 6 Nisan-9 Nisan 2016 tarihleri arasında Olivium Alışveriş Merkezinde sergiye açıldı.

  Sergiyi ziyaret edenlere otizm hakkında açıklayıcı bilgi ve broşürlerin de verildiği sergiyle ilgili olarak açıklama yapan Zeytinburnu Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi müdürü Volkan KUMAŞ “ Tüm dünyada Nisan ayının Otizm Farkındalık ayı olarak kutlandığını ve amaçlarının bu sergi aracılığıyla Otizm ile normal insanları tanıştırmak ve sayısı her geçen gün artan otizm gerçeğine dikkat çekçek olduğunu ifade etti.Olivium Alışveriş merkezi yetkililerine verdikleri destek için teşekkür eden Volkan KUMAŞ serginin böyle bir merkezde düzenlenmiş olmasının çok daha geniş kitlelere ulaşmalarına imkân sağladığını söyledi.”

  Otistik çocukların toplum tarafından kabul görmesi ve otistiklerin sosyalleşmeleri adına bu tür etkinliklerin önemine dikkat çeken Zeytinburnu OÇEM'in rehber öğretmeni Psikolojik Danışman Kenan TÜRKER'de sergiyle ilgili olarak şunları söyledi: " Resim sosyal becerilerin gelişmesi için önemli bir çalışmadır. Sosyal becerilerin gelişmesine ek olarak resim aynı zamanda içsel yaşantıların projeksiyonudur. Otistik çocukların iç dünyalarını dışa vurmaları adına resim önemli bir araçtır. Aynı zamanda soyut bir üretkenliğin ifadesidir. Bu anlamda bu sergi, nisan aynının otizm adına yüklendiği misyona katkı sunması açısından çok önemsenir bir etkinliktir. Bu ür etkinliklerin bir çok kurum tarafından yaygınlaşması durumunda otistik çocuklarla yapılacak çalışmaların hem çeşidi hemde bireysel rehabilitasyona önemsenir bir katkı sunulmuş olacak" dedi.

  Resim Sergisi 9 Nisan 2016'a kadar Zeytinburnu Olivyum alışveriş merkezinde sergilenecek.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.