Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kas Ve Beyin Hücreleri Kendilerini Yenileyebilecek [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG] Kas Ve Beyin Hücreleri Kendilerini Yenileyebilecek - Kas Ve Beyin Hücreleri - Engellilere Müjde Dr. Aziz Aboobaker ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kas Ve Beyin Hücreleri Kendilerini Yenileyebilecek

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kas Ve Beyin Hücreleri Kendilerini Yenileyebilecek
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]
  Kas Ve Beyin Hücreleri Kendilerini Yenileyebilecek - Kas Ve Beyin Hücreleri - Engellilere Müjde  Dr. Aziz Aboobaker ve Daniel Felix'in beraber yürüttüğü gen araştırma projesinde nihayete ulaşıldığı belirtiliyor.

  Araştırmacılar bir canlı türü olan 'planaria'da, yaranın iyileşme durumu olan rejenerasyona sebep olan genleri bulduklarını ve işleyişleri hakkında da çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Aziz Aboobaker, "Bu bilimsel buluş; kas, bağırsak ve beyin hücrelerinin kendilerini yenilemesini sağlayacak müthiş derecede önemli bir adım. Bu sayede önümüzdeki yıllarda, olması imkansız denilebilecek gelişmelerin olmasını bekleyebiliriz" diye konuştu.

  Aboobaker'in açıklamasına göre, bu buluş gelecekte, yeni organ üretiminde, yaraların tedavisinde kullanılabilecek. Hatta hasarlı olan beyinlerin bile yerinde kendi kendini onarabilmesi mümkün olacak. Deneyler oldukça ilginç bir canlı olan planaria üzerinde yapıldı.

  Planaria'lar kesilince her parçasından yeni canlılar büyüyor, aylarca aç kalabiliyor ve bu süre zarfında 1/10 boyutlara küçülebiliyor.[IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsanların kendilerini özgürleştirme yolları nelerdir
 3. Beyin Kanseri, Beyin Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 4. beyin ile ilgili yazı, beyin hakkında yazı
 5. Beyin küçülmesi nedir, Beyin küçülmesinin belirtileri nelerdir, Beyin küçülmesinin tedavi
 6. Beyin Nedir, Beyin hakkında ansiklopedik bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri