Hoşgeldiniz.

Kısaca Hesap Pusulası Nedir , Ne İşe Yarar Bir lokantada ya da kahvede , yenilip içi lenin karşılığında ödenen paraya "hesap" ya da "adisyon" denir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hesap Pusulası Nedir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kısaca Hesap Pusulası Nedir, Ne İşe Yarar

  Bir lokantada ya da kahvede, yenilip içi lenin karşılığında ödenen paraya "hesap" ya da "adisyon" denir. Kendisinden hesap istenen garson, yenilenin, içi lenin fiyatlarını toplar, sonra da buna servis ya da garson ücretini ilave eder.

  Bir lokanta ya da kahvehanede, müşterinin ne kadar para ödeyeceği, yiyip içtiklerinin toplamını yapmakla anlaşılır. Bunun için garsondan hesabı istemek kafidir. Bazı büyük kahvehanelerde garson, getirdiği siparişlerle beraber üzerinde onların fiyatlarının yazılı olduğu basılı bir de fiş bırakır. Otellerde de, yolcu oteli terk ederken ne kadar para ödeyeceği otel idaresi tarafından hazırlanan bir faturadan anlaşılır. Bunda yolcunun kaldığı gece sayısı, yaptığı banyoların, yediği yemeklerin hesabı bulunur. Bu hesaba da %10 kadar bir servis ücreti eklenir.

  Editör Meryem Dağ

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.