Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Isıl Kirlenme Nasıl Oluşur - Isıl Kirlenme Nasıl Önlenir - Isıl Kirlenme Hakkında Bilgiler Elektrik enerji santralleri su kullanarak önce onu buhara sonra elektriğe döndürürler.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Isıl Kirlenme Nasıl Oluşur - Isıl Kirlenme Nasıl Önlenir - Isıl Kirlenme Hakkında Bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Isıl Kirlenme Nasıl Oluşur - Isıl Kirlenme Nasıl Önlenir - Isıl Kirlenme Hakkında Bilgiler


  Elektrik enerji santralleri su kullanarak önce onu buhara sonra elektriğe döndürürler. Çoğu endüstriyel kuruluşlar da makineleri soğutmak üzere su kullanırlar. Fabrikalardan çıkan sıcak su en yakında bulunan bir akarsuya, göle veya denize boşaltılır. Her yıl 200 trilyon litreden fazla ılık su elektrik santrallerinden dışarı atılır. Ilık su, bitki büyümesini arttırabilir. Su, yetişen yeşil deniz yosunlarına karışır. Atık su denizi ısıtıp balıkların ölmesine yol açabilir. Balıkların çoğu sıcak dereceli sularda canlı kalamaz. Tuna balığı, örneğin 28°C’de sadece 30 dakika ve 25°C de ise yalnız 12 saat canlı kalabilir. Isıl kirlenme sıcaklık artışı ile çevrenin atık su ile kirlenmesi olayıdır. Atık suyun; deniz, göl ve nehirlere boşaltılması ısıl kirlenme sebebidir.
  Soğutma kuleleri ısıl su kirlenmesine bir çözüm olabilir. Bir fabrikadan çıkan sıcak su, soğutma kulesinden geçerken hava ile soğutularak ısısını kaybeder. Suyun hava ile soğutulmasından sonra, en yakındaki bir su kaynağına boşaltılır. Suyun sıcaklığı giderildiği için çevredeki suyun canlı varlıklara bir zararı olmayacaktır. Suyun ısıl kirlenmesi artık söz konusu değildir. Aşırı ısı havaya terk edilmiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Organik Olgunluklarına Göre Kömürleri Sınıflandırarak Isıl Degerlerini Karşılaştırınız
 3. Toprak Nasıl Oluşur Toprağın Oluşumu Toprağın Oluşum Evreleri Toprak Nasıl Oluşur Bilgi-To
 4. Buhar Nedir Nasıl Oluşur - Hakkında Bilgiler
 5. Diş Çürümesi Diş Çürüğü - Nedir - Hakkında - Nasıl oluşur - Belirtileri - Etkilediği - Te
 6. Su Kaynaklarının Kirlenme Nedenleri Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri