Hoşgeldiniz.

Bilgi Hayvanların Çeşitliliği İklim Ve Bitki Örtüsüne Göre Değişirmi , İklim ve Bitki Örtüsüne Göre Hayvan Çeşitliliği Evet değişir. Kurak bölgelerde hayvan türlerinin çeşitliliği azıdır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hayvanların Çeşitliliği İklim Ve Bitki Örtüsüne Göre Değişirmi, İklim ve Bitki Örtüsüne Göre Hayvan Çeşitliliği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgi Hayvanların Çeşitliliği İklim Ve Bitki Örtüsüne Göre Değişirmi, İklim ve Bitki Örtüsüne Göre Hayvan Çeşitliliği

  Evet değişir. Kurak bölgelerde hayvan türlerinin çeşitliliği azıdır. Çünkü hayvanların yada tüm canlıların yaşaması büyümesi kısacası hayatta kalabilmesi için yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. İklimin kurak olduğu yerlerde özellikle otobur canlıların yaşaması mümkün değil ve bu otobur canlıları yiyerek beslenen etobur canlılarında yaşabilmesi mümkün değil. Tabi istisnalar hariç kimi çöl yada kurak yerlerde kimi canlılar özellikle sürüngen ve kara omurgasızları yaşabilmekte ama çok az sayıda.

  Bundan dolayıdırki iklimin uygun olduğu yerlerde canlıları yaşabilmesi için gerek bitki örtüsü ve su bulunabilmekte buda birçok canlı türünün bir arada yaşamlarını sürdürebilmesini olanaklı kılar.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.