Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Süt Veren Anne Neler Yemeli? Nasıl Beslenmeli? Bebekler için en önemli besin kaynağı olan anne sütü üzerine yapılan bir araştırmaya göre , anne ler yeteri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Süt Veren Anne Neler Yemeli? Nasıl Beslenmeli?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Süt Veren Anne Neler Yemeli? Nasıl Beslenmeli?  Bebekler için en önemli besin kaynağı olan anne sütü üzerine yapılan bir araştırmaya göre, anneler yeteri kadar düzgün beslenmiyor.
  İtalyan Corriere della Sera gazetesinde çıkan habere göre, İspanya‘daki Granada Üniversitesi‘nin araştırmasında, bebeğini emziren kadınların yüzde 94′ünün, yağların ve vitaminlerin süte katkısını göz ardı ederek yanlış beslendiğini gözlemlendi.
  Bebeklerini emziren 34 anneden alınan süt örneklerini inceleyen bilim adamları, bu kişilerden, numunelerin alınmasından önceki 3 günde ne yediklerini de belirtmelerini istedi. Katılımcıların yüzde 94′ünün, özellikle yağ oranının düşük olduğu az kalorili diyet izlediğini ve önerilen günlük miktarın çok üstünde protein tükettiğini belirten bilim adamları, yine yüzde 94′ünde demir eksikliği, yüzde 88′inde A vitamini, yüzde 99′unda da E vitamini eksikliği görüldüğü bildirdi.
  Araştırma ekibinin başındaki Jose Luis Gomez Llorente, anne sütünün diğer birçok yapı taşının yanı sıra yağları ve özellikle de omega-3 ve omega-6 gibi yağ asitlerini içerdiğini hatırlatarak, “Emziren anneler uygun bir diyet izleyerek sütlerinin bileşimini çok daha zenginleştirebilir ve bebeklerine her açıdan en iyisini verebilirler” diye konuştu.
  Emziren annelere önerilen beslenme diyetinin hamilelerinkine benzer olduğuna işaret eden uzmanlar, bu kişilerin kalsiyum, demir ve vitaminler açısından uygun beslenmesinin önemine dikkati çekti.
  Emziren kadınlara taze sebze ve meyve, balık, süt ve süt ürünleri ile zeytin yağı tüketmelerini tavsiye eden uzmanlar, sütün kokusunu ve tadını bozabilecek sarımsak ve soğan gibi besinler ile kırmızıbiber gibi baharatlardan ise kaçınmalarını önerdi.
  Yeni annelerin çay, kahve ve kola gibi uyarıcı içeren içeceklere temkinli yaklaşmalarını isteyen uzmanlar, alkol ve sigaradan da uzak durulması gerektiğinin önemini vurguladı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Emzirirken Nasıl Beslenmeli
 3. Anne sütü nasıl saklanır, anne sütünün nasıl saklanması gerektiğini biliyormusunuz, Anne S
 4. Anne Sütünü Vücut Nasıl Üretir Anne Sütü Nasıl Olur Anne Sütünün Özelliği
 5. Doğum Çantası Hazırlığı, Doğum Çantasında Neler Olmalı, Doğuma Giderken Yanımıza Neler Alm
 6. Kedi ve Köpekler Nasıl Beslenmeli? Kedi ve Köpekler Sağlık İçin Neler Yemeli?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri