Hoşgeldiniz.

Abortus düşük yapmak - düşük sebepleri - septik abortus - abortus habitualis 28. haftadan önce gebe liğin son bulmasına düşük , tıp dilinde abortus denir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Abortus -düşük yapmak - düşük sebepleri - septik abortus - abortus habitualis

  Sponsorlu Bağlantılar
  Abortus


  düşük yapmak - düşük sebepleri - septik abortus - abortus habitualis
  28. haftadan önce gebeliğin son bulmasına düşük, tıp dilinde abortus denir. Gebe bir kadında önce hafif olan ağrı daha sonra şiddetlenir ve gebelik son bulabilir.

  Düşüklerin nedenleri arasında yumurta ve fetüs bozukluklarını, yapı bozukluklarını,annenin hastalandığında aldığı bazı ilaçları ve psikolojik bozuklukkın sayabiliriz.

  Septik abortus düşüklerde ateş, idrar tutulması, kansızlık, bitkinlik gittikçe artar. Annenin bir an evvel hastaneye kaldırılıp tıbbi ve cerrahi tedaviyle, kurtarılması zorunludur.

  Aile planlaması gereği her annenin istediği kadar çocuğa sahip olması için başvurulan gebeliği önleme çareleri yetersiz kalınca veya annenin gebeliğe olanak vermeyen bir hastalığı (kalp hastalığı, böbrek hastalığı veya bilinmeden alınan bazı ilaçlar) varsa, gebeliğe tıbbî bir yaklaşımla son vermek gerekir.

  Bu amaçla yapılan operasyena ise tıbbi tahliye denmektedir. Cocuk sahibi olmak istediği halde normal doğum yapamayan, çocuklarını hep düşüren kadınlar da vardır.

  İstendiği halde bir biri ardına kendiliğinden üç düşük yapılmış ise abortus habitualis’den söz edilir.Nedenleri değişik ve çeşitli elan bu olayların tedavisi için doktora başvurmak gerekmektedir.


  alıntı


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.