Hoşgeldiniz.

Süt Parası ve Emzirme Ödeneği Hakkında Bilgi , Analık sigortası , doğum , Emzirme , emzirme ödeneği , Emzirme ödeneği hakkında kanun şöyle diyor ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Süt Parası ve Emzirme Ödeneği Hakkında Bilgi, Analık sigortası, doğum

  Sponsorlu Bağlantılar
  Süt Parası ve Emzirme Ödeneği Hakkında Bilgi, Analık sigortası, doğum, Emzirme, emzirme ödeneği, Emzirme ödeneği hakkında kanun şöyle diyor, emzirme yardımı, sigorta, süt parası

  Süt Parası ve Emzirme Ödeneği Hakkında Bilgi!
  Devlet, doğum yapan sigortalı veya sigortalının eşine süt parası veya birbaşka deyişle “emzirme ödeneği” adı altında yardım yapıyor, ancak bundan vatandaşların haberi yok.
  5510 sayısı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 16′ncı maddesinin üçüncü fıkrasına göre doğum yapan sigortalı kadına ve sigortalı erkeğin sigortasız eşine 2016 yılı fiyatlarına göre 75 TL ödenek veriliyor.
  Doğumla ilgili emzirme ödeneğinden yararlanmak için sigortalının işyerinden alınacak Vizite kağıdı, doğum raporu ve bebeğin nüfus cüzdanı ile birlikte SGK müdürlüklerine başvurmalısınız. Ödemeler ise belgelerin SGK müdürlüğüne müracaatı müteakip PTT aracılığıyla sigortalıya gönderiliyor.

  Emzirme ödeneğinden yararlanabilmek için doğumdan önceki bir yıl içinde en az 120 gün prim ödenmesi olması gerekiyor. Ancak hakkınızı kaybetmemeniz için 5 sene içinde bu ödenekten faylanabilmek için müracaat etmelisiniz.
  Emzirme ödeneği hakkında kanun şöyle diyor:
  Analık sigortasından sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması nedeniyle sigortalı erkeğe, 4/ (a) ve 4/(b) bentleri kapsamındaki sigortalılardan; kendi çalışmalarından dolayı gelir veya aylık alan kadına ya da gelir veya aylık alan erkeğin sigortalı olmayan eşine süt parası denilen emzirme yardımı verilmesi hükme bağlanmıştır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.