Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

mevlid kandili nin kutlanmasının sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Mevlid Kandilinin Faziletleri Mevlid Kandilinin Önemi Mevlid Kandilinin Anlamı Mevlid kandilini nasıl değerlendirmeliyiz
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Mevlid Kandilinin Kutlanmasının Sebebi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Mevlid Kandilinin Kutlanmasının Sebebi

  Peygamberimizin doğduğu gecenin yıl dönümleri Mevlit Kandili olarak kutlanır. Genel kabule göre Peygamberimiz hicri 12 Rebiülevvel’de doğmuştur. Bugün kullandığımız miladi takvime göre Peygamberimizin doğum tarihi 20 Nisan 571’dir.

  Peygamberimizin doğum günü, mübarek bir gündür. Çünkü Allah’ın bütün âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz o gün dünyaya şeref vermiştir.

  Mevlit Kandili’nde, Peygamberimizin doğumunu anlatan Mevlit okutulur. Nisan ayının ikinci haftasında Kutlu Doğum Haftası olarak çeşitli etkinlikler ve programlar düzenlenir.

  Mevlit, doğum anlamına gelir. Peygamberimizin doğumuna, bununla ilgili yapılan merasimlere, yazılan eserlere de "mevlit" denilmektedir.

  Peygamberimizin doğduğu gece, bir takım mucizeler olmuş; Kisra’nın sarayındaki burçlar çatlamış, bin yıldan beri yanmakta olan kutsal ateş sönmüştü. Ayrıca, doğumu anında orada bulunan kadınlar da birtakım olağanüstü olaylara şahit olmuşlardı. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri