Hoşgeldiniz.

Çocuklara İbadet Alışkanlığı Kazandırabilmek Her Müslüman anne ve baba çocuğunun din dar yetişmesini ister. Din in emir ve yasaklarını öğreneceği eğitim kurumlarına gönderir. Kendi yaşayamadıklarını

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklara İbadet Alışkanlığı Kazandırabilmek

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklara İbadet Alışkanlığı Kazandırabilmek

  Her Müslüman anne ve baba çocuğunun dindar yetişmesini ister. Dinin emir ve yasaklarını öğreneceği eğitim kurumlarına gönderir. Kendi yaşayamadıklarını bile çocuğunda telafi etmeye çalışır. Bunun için özel gayret sarf eder. Amaç çocuklarının ibadetlerini severek, isteyerek, benimseyerek ve içtenlikle yerine getirmelerini sağlamaktır.

  Çocuklarda istenen hedefe ulaşabilmek için özellikle ve öncelikle ailede, aile içi iletişim çok iyi olması gerekiyor. Aile içinde iyi bir iletişim yoksa bireyler birbirini anlayamıyorsa, istenen hedefe varmak oldukça zordur. İslami bir değer olan ibadeti çocuklara kazandırabilmek için, önce insani bir değer olan sağlıklı aile içi iletişimi tesis etmek gerekir.

  Karşılıklı mesaj alış verişinde başarılı bir yapı oluşturulan bir ailede, aile içi iletişimin sağlıklı olduğu söylenebilir. Aile içinde sağlıklı bir iletişimin kurulabilmesi için, o ailede sevgi kültürünün hâkim olması en önemli husustur. Sevgi kültürünün hâkim olması, aynı zamanda sağlık, doyumlu, erdemli bireylerden oluşan bir aileyi gerekli kılmaktadır.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.