Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Rüyada cenaze namaz ı görmek rüyada cenaze namaz ı kıldırmak namaz la alakali tabirler oldukca coktur. hemen hemen herkes Rüyasinda namaz kildigini görür , bütün

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Rüyada cenaze namazı kılmak

  Sponsorlu Bağlantılar
  Rüyada cenaze namazı görmek
  rüyada cenaze namazı kıldırmak

  namazla alakali tabirler oldukca coktur. hemen hemen herkes Rüyasinda namaz kildigini görür, bütün ayrintilariyla namaz hakkindaki tabirleri kaydedecegiz. rüyada görülen namazlari; farz namazi, cuma, nafile ve bayram namazlari olarak ayri ayri tabir edilirler. rüyada farz namazi kilmak, büyük memuriyete, reislige, emaneti yerine getirmeye, Allah'in farz kildigi seyleri yerine getirmeye, korku ve endiselerden emin olmaya isarettir. abdestli olarak normal sartlarina riayet ederek, rüku ve secdelerini tam yerine getirerek kibleye dönmek suretiyle farz namaz kildigini gören kimse allah'in farzlarindan birini yerine getirir. zulmen birisinden aldigi mali veya birisine olan borcu öder. ayni zamanda yaramaz ve cirkin islerden de sakinir. bazi tabirciler, farz namazi kildigini gören kimse, sözünde durur. küs oldugu birisi varsa onunla da barisir, imam olan birisi rüyada farz namaz kildigini görse, borclanir veya tazminat öder. rüyasinda ögle namazi kildigini ve onu bitirdigini gören kimse maksadina nail olur. dünyevi ve uhrevi islerinde kendine yardim edilir. cünkü rüyada namazi tamamlamak arzu ettigi seyin tahakkukuna isaret sayilmistir. bu rüyayi gören borcundan dolayi hapis ise, baski onun borcunu öder. o da hapislikten kurtulur.
  bir kimse bulutsuz berrak bir Havada ögle namazini kildigini gören kimse, kendisini de sevincli hissederse, yapacagi islerde kendisine yardim edilir. fakat bulutlu havada ögle namazini kildigini gören kimse, üzüntülü bir is yapar. ikindi namazini kildigini gören insan, kendisi veya baskasi icin yemin eder; arzu ettigi bir kisim isler güclükle meydana gelir. ikindi namazini rüyada kilip da tamamlayamayan insanin isleri oldukca güclesir.
  rüyada aksam namazinin kilinmasi, yapilmagi gereken islerin bitirilmesi ile tabir edilir. yatsi namazini kilip tamamlayan insanin ameli sona erip eceli yaklasmis sayilir. yatsi namazini kildigini gören insan, Aile balkinin gecimi hususunda ihtimam gösterir. yatsi namazini ilk vaktinde kildigini gören insan, coluk cocugunu memnun edecek güzel bir iste bulunur. sabah namazini kildigini gören kimse, yeme-icme ve giyim kusam gibi kendisine zaruri olan seyleri hazirlamaya isarettir. aksam namazi, islemden kurtulmaya, yorgun icin dinlenmeye isarettir. vitir namazi, isleri gizlemeye isarettir. bazen de ögle namazi, tövbeye veya isten cikarilmaya isarettir. cünkü ögle namazinda kible, kudüs'ten cevrilmistir. bazen de ögle namazi, seytan ve düsmanla savasmaya isarettir. Ögle zamani, siddetli sicak ve uyku vaktidir. rüyada ikindi namazini kilmak yardim ve basanya ulasmaya bazen de, hidayet, hayir ve korumaya isarettir. aksam namazi, rüyayi görenin ana ve babasindan yahut kendisini söhretli, mevki ve fazileti sebebiyle koruyan kimseden ayrilmasina ya da günesin kendisine isaret ettigi bir kimsenin isinden cikmasina isarettir. bir kimse rüyada yatsi namazini kildigini görse, yolculuk, evlenmek veya bir yerden diger bir yere gitmek icin hazirlanmasina isarettir. bazen de yatsi namazi, gözde olan perdeye ve gözlerinin zayif görmesine isarettir. bir kimsenin rüyada sabah namazini kildigini görmesi, onun yapacagi yemine isarettir. rüyada ikindi namazini kildigini gören kimse, güclükten sonra kolayliga erisir. rüyada aksam namazini kilan kimse, sonuclanmis bir seyin tekrar meydana gelmesine arzu eder ve ona yakin zamanda kavusur. rüyada cuma namazi kildigini gören kimsenin muradi hasil olur've arzu ettigi seye kavusur. bag ve bostanda namaz kildigim gören kimse, allah-u tealaya istigfar eder. ziraat yapilan bir yerde namaz kildigim gören kimse borcunu öder. rüyada özürlü olarak namaz kildigini görmek, amelinin makbul olmadigina isarettir. yan yatarak namaz kildigini gören kimse hastalanir. namazi kilip bitirdikten sonra mescitten ciktigini gören kimse fazilet ve hayra nail olur.
  hayvan üzerinde namaz kildigini gören kimseye büyük bir korku isabet eder. halkla beraber imamin hayvan üzerinde bir kisminin uykuda, bir kisminin secdede ve bazisinin da ayakta namaz kildiklarini görmesi, eger o kimseler savasiyorlarsa mansur ve muzaffer olacaklarina isarettir. rüyada dört rekatli farz namazini iki rekat olarak kilan kimse yolculuga cikar. rüyada namaz kildigi esnada Bal yedigini gören kimse oruclu iken hanimi ile cinsi münasebette bulunur. rüyada dört rekatli farz namazini iki rekat kilan kadin, o Gün hayiz olur. rüyada bir namazin vaktinin gecmekte oldugunu ve o namazi kilacak bir yer bulamadigini gören kimsenin, din veya dünyaca arzu ettigi istegi güclesir. rüyada namazi, kasten ve farziyyetini inkar ederek terkettigini, islamiyeti hafife alir. namazin farz oldugunu kabul ederek terkettigini gören kimse icin de tabir aynidir. rüyada kilinan cuma namazi, ferahlik ve sevince, bayram ve mevsimleri görmeye, hacca gitmeye ve borcunu azaltmaya isarettir. rüyada ramazan bayrami namazini kilmak, borcu ödemeye, hastanin iyi olmasina, sikintilardan kurtulmaya isarettir. kurban bayrami namazi, hayir isleri üzerine olmaya, yapilan vasiyeti tutmaya ve adaklan yerine getirmeye isarettir. bazen de ramazan ve kurban bayram namazlari, düsmanla karsilasmaya isarettir. rüyada kusluk namazi, allah'a sirk kosmamaya ve yerine getirilen yemine isarettir. bazen de kusluk namazi, sevinc yahut keder ve yemin etmeye isarettir. oturarak namaz kildigini gören kimse, konusma ve isinde tereddüt eder. iki vakit namazi bir vakitte kilmak, yolculuga isarettir. bazen de bu rüya, düsman tarafindan cikacak fitneye isarettir. namazi avret yeri acik oldugu halde kilsa, oruclu iken fuhsiyatta bulunmaya yahut haram olan bir seyi sadaka olarak vermeye isarettir. ya da bid'at olan bir seye uydugu halde dogru yolda olduguna isarettir. korku namazi kildigini görmek, sirket kurmaya, hayrete düsmege, daginik olmaya veya hasta ile cekismeye isarettir. rüyada namazda konusmak, hibe ettigi veya sükut ya da tasdik ettigi seyden dönmeye isarettir. rüyada, namazda asikar okunacak yerde asikar okudugunu gören kimse, eger hakimse, zulümle hükmeder, hakim degilse, bildigi bir hakikati veya bir mali inkar eder. rüyada imamdan Önce rüku ve secde yaptigini gören kimse, ana ve babasina veya itaat etmesi icabeden kimseye muhalefet etmesine isarettir. rüyada teravih namazi kilmak, mesakkate düsmeye, borc ödemeye ve hidayete ermeye isarettir. yagmur namazi kilmak, korkuya, coluk cocugunun nafakasini eksiltmeye, pahaliliga gecimdeki durgunluga, ziraat, mal ve tarla hususunda sikintiya düsmeye isarettir.
  rüyada günes ve Ay tutuldugu vakit kilinan husuf ve küsuf namazini kildigini görmek, günes ve ay'in isaret ettigi sahsin rahatliga kavusturulmasi icin gayret etmeye isarettir. bazen bu rüya, fasik bir kimsenin tövbe etmesine ve kafirin müslüman olmasina, isarettir. husuf ve küsuf namazini kildigini görmek, bir alimin ölümüne isarettir, rüyada korku namazi kilmak, ülfete, ittifak etmeye, sözlerin bir araya gelmesine ve korkudan emin olmaya isarettir. rüyada cenaze namazi kilmak, namazi kilinan kimseye sefaat etmeye isarettir. rüyada ölü üzerine namaz kildigini gören kimse, onun icin cok dua ve istigfar eder. namazi tam kilarsa duayi da tam yapar. cenaze namazina imam olan kimse, münafik bir Amir etrafindan vali tayin edilir. "allah (c.c.) filan kimseye rahmet etsin" dedigini gören kimsenin günahtan affedilir. imamin arkasinda cenaze namazi kildigini gören kimse, ölüler icin dua edilen bir mecliste hazir bulunur. cenaze namazi kildigini gören kimse, dini bozuk bir kimse hakkinda aracilik eder. rüyada nafile namaz kildigini gören kimse, dininin kemale ermesine ve sünnet-i seniyyeye uymasina isarettir. bir kadin rüyada erkeklere imam oldugunu görse, ölür. cünkü kadin, " imamete selahiyetli degildir. ve bu durum ancak o kadinin ölümü zamaninda erkekler tarafindan onun üzerine namaz kilmak suretiyle mümkün otur. namaz kilmayi ve okumayi bilmeyen bir kimse, rüyada imam oldugunu görse, ölür. rüyada sünnet namazi kildigini gören kimse, resolullah (s-a.v.)'in sünnetine uyar, necasetten temizlenir ve güzel huylu olur. nafile namaz kildigini gören kimse, ahirette kendisine lazim olacak seyleri yapmaya muvaffak olur. bir kimse rüyada bir takim insanlarla beraber teravih namazi kildigini görse, o kimselerin akrabalari hakkinda gereken iyiligi yaptiklarini görse, o kimselerin akrabalari hakkinda gereken iyiligi yaptiklarina, onlardan vahsetin gittigine ve kalblerinin ferahlamasina isarettir. bir kimse rüyada cemaatla namaz kildigini ve safin düzgün oldugunu görse, o cemaatin cokca tesbih okuyan bir kavim olduguna isarettir. rüyada allah rizasi icin nafile namaz kildigini gören kimse, fakirse zengin olur ve hayra erisir. rüyada teheccüd namazi kildigini gören kimse yüksek bir rütbeye nail olur. rüyada regaib namazi kilmak, mevsimlere ve vaadini yerine getirmeye isarettir. rüyada kaza namazi kilmak, borc ödemeye veya günahkar bir kimse icin tövbe etmeye isarettir. bazen de kaza namazi kilmak, kafirin müslüman olmasina, adagini yerine getirmeye ve taahhüd ettigi bir seyi yapmaya isarettir.
  rüyada oturarak namaz kilmak, acizlige, korkakliga ve cüz'i bir rizka kanaat etmeye isarettir. otururken namaz kilmak, bazen babasinin veya hocasinin ya da üzerinde ilim hakki bulunan bir kimsenin hastaligi ile korkutulmaya isarettir. rüyada tövbe namazi kilmak, günahlarin affolmasina isarettir. eger tövbe namazini bütün halk kilacak olsa, yagmur yagmasina isarettir. rüyayi gören fakir ise, zengin olur, cocugu olmuyorsa, erkek bir cocugu olur. rüyada tesbih namazi kilmak, hediyeye, bahsise, hayra ve iyi bir sekilde gecindigine isarettir. rüyada istihare namazi kilmak, rüya sahibinin uyanikken arzu ettigi bir seyde hayret ederek sasirip kalmasina isarettir. rüyada istihare namazi kilmak, rüya sahibinin yapmaya karar verdigi seyin sonucunun güzel olmasina isarettir. istihare namazi kilan tarikat ehlinden ise ve onun tarikatca eksikligine isarettir. rüyada kabre karsi namaz kilmak, caiz olmayan bir seyi hediye etmeye, bazen de bu rüya, fakire, verilmeye layik olan kimseye ve hapiste bulunana sadaka vermeye isarettir. rüyada tahiyyetü'l-mescit namazi kilmak, akraba ve fakirlere sadaka vermeye ve zalimlerden iyilik istemeye isarettir. rüyada gündüzün veya gece namaz kildigini gören kimse, salih Amel islemekle allah (c.c.)'a yaklasir. rüyada namazda görüldügünü gören kimse, oyunla mesgul olmak suretiyle namazdan gaflet eder. rüyada sarhos oldugu halde namaz kildigini gören kimse, yalan yere sahitlik eder. cünüb oldugu halde namaz kildigini görmek, gören kimsenin dini bozuk olur. dogu ve bati tarafina namaz kildigini gören kimse, islam dininden dönerek seriata muhalif bir harekette bulunur. rüyada arkasim kibleye dönerek namaz kildigini gören kimse. islam dinini tahkir eder. bazi tabirciler, bir kimse rüyada cemaatin kibleden baska bir yöne dogru namaz kildigini görse, onlarin valileri veya hakimleri görevlerinden alinir, dediler. rüyada filim bir kimseyi kibleden baska bir yöne dogru namaz kildigini veya ehl-i sünnetin hilafina bir Amelde bulundugunu gören kimse, nefsani arzulama uyar ve seriata muhalif bir harekette bulunur. rüyada kibleden baska bir yöne namaz kilmak, caiz olmayan bir seyi yapmakla allah (c.c.)'a yaklasmayi ve insanlarin kalblerini kazanmayi kasdetmeye isarettir veya rüyada yöneldigi tarafa dogru yolculuga cikar. rüyada dogu tarafina namaz kildigini gören kimsenin, kötü yolda olduguna, halka cokca iftira eden ve günah islemeye cür'etkar olduguna isarettir. rüyada kibleyi bilmedigini veya kibleyi arastirdigini ve hangi tarafta oldugunu bilmedigini gören kimsenin, dininde hayret icinde olduguna isarettir. kibleden baska bir yöne beyaz bir elbise ile namaz kildigini ve kur'an'i hatasiz okudugunu gören kimse, hacca gider.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Cuma Namazı Kılmak
 3. Cuma Namazı Kılmak Kimlere Farzdır
 4. Rüyada Cenaze Namazı Görmek
 5. Rüyada Farz Namazı Kılmak
 6. Iki Namazı Bir Vakitte Kılmak (cem‘)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri