Hoşgeldiniz.

Baharda Göz Hastalıkları Baharda Göz Sağlığı - Baharda Göz Hastalıklarını Nasıl Önleriz Baharda göz hastalıkları Bahar aylarının yaşandığı şu günlerde en büyük sorunlardan biri de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Baharda Göz Hastalıkları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Baharda Göz Hastalıkları

  Baharda Göz Sağlığı - Baharda Göz Hastalıklarını Nasıl Önleriz


  Baharda göz hastalıkları
  Bahar aylarının yaşandığı şu günlerde en büyük sorunlardan biri de alerjik göz rahatsızlıkları…


  Havada uçuşan yabancı cisimlerin gözleri tehdit ettiği bu dönemde gözlerde yanma, kızarıklık, sulanma, kaşıntı gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Alerjik konjonktivite denilen bu hastalık çocukları, gençleri ve özellikle de erkekleri tehdit ediyor.

  Medical Park Bursa Hastanesi’ nden Op. Dr. Mehmet Mulun alerjik konjonktivite’nin ihmal edilirse kalıcı görme bozukluklarına yol açabileceğini belirtirken hastalık hakkında merak edilenleri açıkladı.

  Bahar mevsiminin gelmesiyle ağaçların, çiçeklerin ve otların polenlerinin sebep olduğu gözlerimizde kaşıntı, sulanma, kızarıklık ışığa karşı hassasiyet, yanma ve batma gibi yakınmalar yapan allerjik konjonktivitlerin toplumda sık görülen hastalık olduğuna değinen Mehmet MULUN insanların yaklaşık %15'inde allerjinin bir veya birkaç çeşidinin görüldüğünü belirtti.

  Çevreyle direkt teması nedeniyle gözün allerjik hastalıklara daha sık meyil gösterdiğini vurgulayan MULUN; “Tanısal test olarak allerjen maddenin bulunması, gözyaşında ve kanda bazı maddelere bakılması yardımcı olsa da en fazla bilgi muayeneden elde edilir. Allerjinin tedavisindeki en önemli nokta allerjen madde tespit edilebiliyorsa mümkün olduğu sürece ondan kaçınmaktır. Gözdeki şikâyetlerin rahatlatılması açısından soğuk uygulama ve suni gözyaşı ilaçları faydalı olabilir. “dedi.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.