Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Atatürk'ün Vatan Sözler i Vatan Sözler i Vatan sevgi si ile ilgili sözler VATAN SEVGİSİ Atatürk'ün Vatan Sevgi si Konusunda Söylediği Sözler i "Biz milliyet

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk'ün Vatan Sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Vatan Sözleri
  Vatan Sözleri
  Vatan sevgisi ile ilgili sözler
  VATAN SEVGİSİ
  Atatürk'ün Vatan Sevgisi Konusunda Söylediği Sözleri
  "Biz milliyet fikirlerini tatbikte çok gecikmis ve çok ilgisizlik göstermiş bir milletiz. Bunun zararlarını fazla faaliyetle telafiye çalışmalıyız... Çünkü tarih, hadiseler ve müsahedeler insanlar ve milletler arasında, hep milliyetin hakim olduğunu göstermiştir."
  "Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak, ilk önce biz kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti; hissi, fikri, ve fiili olarak bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki milli benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır. Milli mücadeleyi yapan, doğrudan doğruya milletin kendisidir; Milletin evlatlarıdır. Milli mücadelede şahsi hırs değil, milli izzeti nefs, gerçek saik olmuştur."
  "Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir."
  "Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür."
  "Türkiye'nin bugünkü mücadelesinin yalnız Türkiye'ye ait olmadığını bütün arkadaşlarımız ifade etmiş iseler de bunu bir defa daha teyit etme lüzumunu hissediyorum. Türkiye'nin bugünkü mücadelesi yalnız kendi nam ve hesabına olsaydı belki daha kısa daha az kanlı olur ve daha çabuk bitebilirdi. Türkiye azim ve mühim bir gayret sarfediyor. Çünkü müdafaa ettigi bütün mazlum milletlerin bütün şarkın davasıdır ve bunu nuhayete getirinceye kadar Türkiye, kendisiyle beraber olan şark milletlerinin beraber yürüyeceğinden emindir."
  "Türk vatanı bir bütündür, parçalanamaz."
  "Millet sevgisi kadar büyük mükafat yoktur."
  "Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin."
  "Harp muharebe hele meydan muharebesi yalnız karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir, ulusların çarpışmasıdır. Ulusların bütün varlıkları ile bilim ve teknik alandaki seviyeleri ile başarıları ile ahlakları ile kültürleri ile faziletleri ile kısaca göz ile görülür bütün güçleri ve varlıkları ile, her türlü araçları ve olanakları ile çarpıştığı bir sınav alanıdır."
  "Gerçek kanaatim şudur. Ulusumuzu harbe götürünce vicdanımda azap duymamalıyım."
  "Bize milliyetperver derler. Fakat biz öyle milliyetperverleriz ki, bizimle teşrik-i mesai eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların bütün milliyetlerin icabatını tanırız. Bizim milliyetperverligimiz herhalde hodbinane ve mağrurane bir milliyetperverlik değildir."


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vatan Sözleri Kısa
 3. Atatürk'ün vatan sevgisi ile ilgili anıları
 4. Atatürk'ün vatan sevgisini anlatan bir özlü söz
 5. Ebru Gündeş Vatan şarkısının sözleri, Ebru Gündeş Vatan Kalbime sen anlat ayrılığı
 6. vatan marşı çocuk şarkısı,vatan marşı dinle, çocuk şarkısı vatan marşı, vatan marşı sözler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri