Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Koltuk Altı Terlemesiyle Başa Çıkmanın Yolları Aşırı koltuk altı terlemeleri hem fiziksel , hem de ruhsal sorunlara yol açtığı gibi birçok insanın rahatsız olduğu göze

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Koltuk Altı Terlemesiyle Başa Çıkmanın Yolları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Koltuk Altı Terlemesiyle Başa Çıkmanın Yolları

  Aşırı koltuk altı terlemeleri hem fiziksel, hem de ruhsal sorunlara yol açtığı gibi birçok insanın rahatsız olduğu göze hoş gelmeyen görüntü oluşturmaktadır. Ancak rahatsızlığın tedavi edilebilir bir problem olduğundan çoğu kişinin haberi yoktur.

  İlk tedavi seçenekleri doğal olanlardır;

  Özellikle koltuk altına uygulanan terlemeyi önleyici kozmetik ürünler, ter bezlerinin ağzının kapanmasına ve dolayısıyla iltihaplanmaya neden olmaktadır. Bu nedenle yaz aylarında koku önleyici kozmetikler sıkça kullanılmamalı, deri gözenekleri açık tutulmalıdır. Ter ile dışarı atılan toksin maddeler, deri temiz tutulmayıp bekletilirse, vücuda yeniden emilerek girebilir. Bu nedenle ter kokusundan kurtulmanın en iyi ve doğal yolu sık aralıklarla duş yapmaktır.

  Nedenleri;
  Hamilelik, ergenlik ve menopoz döneminde aşırı terleme olması normal karşılanıyor. Terin salgılanması, insanlarda sinir sisteminde "sempatetik" denilen bölümün çalışmasıyla ilgilidir. Toplumun yüzde 1'inde, özellikle stresli durumlarda bu sistem aşırı düzeyde çalışmakta ve koltuk altı terleme olmaktadır.
  Aşırı terlemenin en önemli nedenleri arasında stres, değişik uyaran ilaçlar (emetikler, insülin), tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezinde görülen hastalıklar, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan ilaçlar ve hormonlar yer alır.

  Tedavi seçenekleri;
  Günümüzün modern tedavi yöntemleriyle aşırı terleme rahatlıkla kontrol altına alınabiliyor. Tedaviye başlanmadan önce, aşırı terlemeye yol açan sebep tespit ediliyor. Terleme sorunu olan kişinin kilosu inceleniyor, kullandığı ilaçlar gözden geçiriliyor, menopozda olup olmadığı araştırılıyor.
  Koltuk altı terlemesi için uygulanan tedaviler;

  Botox
  Özellikle koltuk altı terlemesinde kullanılıyor. Aslında doğal bir zehir olan ve sulandırılarak kullanılan "botulinum toksini" ter bezlerini çalıştıran sinirleri felç ederek aşırı terlemeyi durduruyor. Muayenehane şartlarında gerçekleştirilen botox uygulaması yaklaşık 30 dakika sürüyor. Lokal anestetik krem uygulandıktan sonra her bir koltuk altına seri enjeksiyonlarla botox enjekte ediliyor.
  Santimetrekareye bir enjeksiyon uygulanıyor. Terleme ter bezlerini uyaran sinirlerle kontrol edilir. Botox ter bezlerini uyaran sinirleri bloke ettiği için terleme oluşmaz. Genelde estetik amaçlarla kırışıklık tedavisinde kullandığımız Botox terleme tedavisinde çok etkilidir. Özellikle koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemesinde kullanılmaktadır. 30 dakika gibi kısa bir sürede Botox uygulanmaktadır. 6–12 ay gibi uzun aralıklarla tekrarı gerekmektedir. Botox oldukça güvenli bir yöntemdir.

  Cerrahi Yöntemler
  Koltuk altı terleme için önerilen tedavi şeklidir. Endoskopik transtorasik sempatektomi olarak adlandırılan teknikle koltuk altından bir delik açılıp akciğer bölgesindeki yüz ve ellere giden sinirlerin başlangıç bölgesi kesilmektedir. Sadece koltuk altı terlemelerinde koltuk altı ter bezlerinin alınması da uygulanabilir.

  Lazerle Tedavi
  Koltuk altı aşırı terlemelerinde, koltuk altı ter bezlerinin alınmasıyla başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Lokal anestezi altında, C02 lazer yardımıyla basitçe yapılabilen bu uygulamada, koltuk altından yapılan küçük kesilerle sadece aşırı terlemeye sebep olan bezler çıkarıldığı için cilt sağlam kalıyor. Dolayısıyla işlem sonrasında vücutta genellikle iz kalmıyor.

  Uygulama süresi 20 ila 40 dakika arasında değişiyor. Aşırı terleme ve kötü koltuk altı kokusu probleminin kalıcı olarak düzeltilebildiği bu tedavide, işlem sırasında cilt çıkarılmadığı için kişi 2- 5 gün içinde normal hayatına dönebiliyor. İşlem yapılır yapılmaz aşırı terleme duruyor ve kişi normal miktarda terlemeye başlıyor. Basit bir cerrahi işlem olduğu için hastanede yatmayı gerektirmiyor. Hamileler dışında, ergenlik çağından itibaren herkese rahatlıkla uygulanabiliyor. Sadece koltuk altı ter bezlerinde uygulanıyor. Kalıcı çözüm sağlıyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zor insanlarla başa çıkmanın yolları Nedir Zor insanlarla başa çıkmanın yolları Hakkında
 3. Kış aylarında oluşan depresyon kış stresi kış depresyonu ile başa çıkmanın yolları
 4. Koltuk altı apsesi - Koltuk altında kızarıklık - şişme - apse belirtileri
 5. Yalnızlıkla Nasıl Baş Edilir? Yalnızlıkla Başa Çıkmanın Yolları, Yöntemleri, İpuçları ve T
 6. Zor insanlarla başa çıkmanın yolları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri