Hoşgeldiniz.

Ayak Bakımı-Yaz Ayak Güzelliği Yaz geldi sandalet ve burnu açık ayakkabıları artık yavaş yavaş giymeye başladık. Peki ayak bakımımız ne durumumda , ayaklarımız yaz hazır

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ayak Bakımı-Yaz Ayak Güzelliği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak Bakımı-Yaz Ayak Güzelliği
  Yaz geldi sandalet ve burnu açık ayakkabıları artık yavaş yavaş giymeye başladık. Peki ayak bakımımız ne durumumda, ayaklarımız yaz hazır mı?. İşte size komple yaz ayak bakımı…
  1- Derinin yumuşatılması: İlk olarak ayaklarımızı sabunlu ılık suyun içinde bir-kaç dakika bekletin. Daha sonra hafifçe kurulayalım. İsterseniz ayakların daha yumuşak olması için krem de sürebilirsiniz.
  2.Tırnakların kesilmesi: Tırnakları kare şekilde kesin. Özellikle tırnak batmasından şikayetçi iseniz tırnaklarınızı düz şekilde kesmeye dikkat etmelisiniz.
  3-Tırnak kenarlarının yuvarlanması: Tırnaklarınızı düz kestikten sonra törpü ile kenarları özenle yuvarlayalım. Böylelikle tırnakların yanlara batmasın! Engellemiş oluruz.
  4. Etlerin temizlenmesi: Şimdi sıra tırnak etlerinin temizlenmesine geldi. Pedikür makasıyla diplerdeki etleri dikkatlice kesin. Eğer tırnak dipleriniz hassas ise etleri kesmek yerine pamuklu bir çubuk yardımıyla dibede itebilirsiniz.
  5. Sertliklerin giderilmesi: Ayak topuklarını hafifçe nemlendirerek iyi bir ponza taşıyla hafif hafif törpüleyin. Bu işleme, topuktaki sertlikler giderilene kadar devam edin.
  6. Kremleme ve pudralama Yorgunluğun tamamen atılması ve yumuşaklık sağlamak için ayaklarınıza hafifçe masaj yaparak yumuşatıcı bir krem sürüp ayak bakımının tamamlayın.
  Ayakkabı içinde ayaklarının terlemesinden şikâyet edenler için ise en etkili çözüm pudradır.
  Kokulu pudralar, ayağın terden dolayı duyduğu rahatsızlığı giderirler.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.