Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

göz altı morlukları , Göz Altı Morlukları Tedavisi , Göz Altı Morlukları Alternatif Tedavisi , Gözaltı morlukları çeveleyen göz kapakları ve kaşlardır. Alt kapakta oluşan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  göz altı morlukları, Göz Altı Morlukları Tedavisi, Göz Altı Morlukları Alternatif Tedavisi, Gözaltı morlukları

  Sponsorlu Bağlantılar
  göz altı morlukları, Göz Altı Morlukları Tedavisi, Göz Altı Morlukları Alternatif Tedavisi, Gözaltı morlukları
  çeveleyen göz kapakları ve kaşlardır. Alt kapakta oluşan sarkma, şişlikler ve renk koyuluğu (morluk) estetik anlayışa uymaz ve güzel değildir. Bunun nedeni bağ dokusu ve kolajen dokusunda azalma sonucu alt kapağın sarkması ile derinin kalınlaşması, deride elastikiyet kaybına bağlı kırışıklıklar, yağ birikimi (torbacıklar), deride pigmentasyon artımı ve göz çevresi damarlarında genişleme sonucu mor halkalar oluşumudur.

  Gözaltı morluklarının 3 nedeni vardır:

  1- Göz altı derisinde meydana gelen pigment (Cilt boya maddesi) artması
  2- Göz altı damarlarda genişleme ve kanın mor renginin ciltten görünmesi
  3- Göz altı torbacıklarının büyümesi sonucu meydana gelen gölgenin morluk olarak görülmesi

  Gözaltı ve çevresi morlukları bazı ırklarda (mesela Pakistan ve Hindistanlılarda) daha sık görülür ve kalıtımsaldır.

  Hamilelik esnasında da deride lekeler oluştuğu gibi göz altında morluklar oluşabilir.

  Bazı hastalıklarda da göz altı morluğu oluşabilir. Bu hastalıklar: kalp ve dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, guatr, bazı kan hastalıkları, K Vitamini eksikliği, böbrek üstü rahatsızlıklarıdır (Addison hastalığı).

  Damarları genişleten ilaçların bazıları ve uzun süre antibiyotik alınıp (Tetrasiklin grubu) güneşe çıkıldığında da göz altı morlukları ve lekeler oluşur.

  Estetik uygulamalar sonucunda da gözaltı morlukları oluşabilir. Mesela göz kapağı ve burun ameliyatlarından sonra eğer kanama olmuş ise kanda ki demir pigmenti cilt altında toplanır ve cildin rengi koyulaşır.

  Lazer ve kimyasal soyulma işlemlerinden sonra güneşe çıkılırsa da lekeler oluşur ve gözaltı rengi koyulaşır.

  Son zamanlarda aşırı gazlı içecek kullananlarda ve çok kahve içenlerde kafeine bağlı olarak göz çevresi renk değişiklikleri oluştuğu öne sürülmüştür.

  Göz Altı Morlukları Tedavisi :

  Gözaltı morlukları ameliyat ile düzelmez. Ancak şişlikler yağ birikimi sonucu ise çıkartıldıklarında gölge azalacağından kısmi bir düzelme olur. Eğer morluk pigment nedeni ile ise cerrahın -ameliyat esnasında veya sonrasında- mutlaka krem veya kimyasal soyulma ile bu durumu düzeltmesi gerekir.

  Gözaltı morluklarının giderilmesinde nemlendirici ve renk açıcı kremler, masajlar, makyaj (make-up), kimyasal soyulma, lazer, radyo frekans ve cerrahi yöntemler etkilidir.

  Göz Altı Morlukları Alternatif Tedavisi :

  *Buz torbaları çok işe yarar, kadınlar uyandıkları zaman yüzlerine 15 dakika buzla şok yaptıkları zaman yüzlerindeki tüm şişlikler azalır, cilt gerilir ve daha taze görünür.

  *Haftada üç gün bitkisel çaylar gözlerin üzerine konup 15 dakika bekletilirse gözaltındaki morluklar en az seviyeye iner.

  *Patates rendeleyin ve pamuğu suyuna bastırıp, patates suyu kompresi yapın.

  *Kivinin kabuğunun ıslak kısmını göz altınızda bekletin. Ayrıca elma suyu kompresi de faydalıdır

  *Bir tutam pirinci haşlayarak suyunu göz kenarında kompres yapabilirsiniz.

  *Günlük yaşamda yumurta, susam, havuç, deniz yosunu ve yeşil çaydan oluşan beş yiyeceğin alınmasına önem verirsek, göz kremleri ve maskelere fazla ihtiyaç duymadan göz altı morluklarına kolayca "güle güle" diyebiliriz.

  - Yumurta: Yumurtanın içerdiği zengin protein, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bundan dolayı günde iki yumurta, göz altı morluklarının oluşmasını önlemek için belli bir etkiye sahiptir.

  - Susam: Siyah susamın saçların beyazlamasını engellediği ve parlak kalmasını sağladığı yaygın olarak bilinirken, göz altı morluklarını gidermeye de yararlı olduğu az biliniyor. Susam, göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamini içerdiği için, göz altı morluklarının oluşmasına karşı etkilidir. Susamın yanı sıra, zengin E vitamini içeren diğer yiyecekler arasında yer fıstığı, ceviz...

  - Havuç: Göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamininin yanı sıra, A vitamini de aynı etkiye sahip. Havuç da A vitamini bakımından en zengin yiyecektir. A vitamini ayrıca, görme kabiliyetini, özellikle de karanlıkta görme kabiliyetini artırır.

  - Deniz yosunu: Demir, hemoglobin üretilmesi için en önemli öğelerden biridir. Dolayısıyla demir takviyesi hemoglobin seviyesini yükselterek, hücrelere oksijen ve besin aktarma gücünü artırır. Deniz yosunu, zengin demir içermesinden dolayı göz altı morluklarını hafifletir.

  - Yeşil çay: Yeşil çay içmek, bilgisayardan yayılan radyasyonunun yol açtığı göz altı morluklarını gidermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra, yeşil çay uygulanarak göz altı morlukları hafifletilebilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Göz Üstü Morlukları
 3. Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?
 4. Göz altı torbaları nasıl önlenir, Göz altı torbalarını geçirmek için evde neler yapabiliri
 5. Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir
 6. Elveda Göz Altı Şişlikleri Ve Morlukları- Göz Altı Şişlikleri Ve Morlukları-Makyaj Ve Güze
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri