Hoşgeldiniz.

cehennem le ilgili kısa hadis ler , cehennem hakkın da kısa hadis ler Resulullah (sav): "Yaktığınız ateş var ya , bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 25      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  cehennem ile ilgili kısa hadisler

  Sponsorlu Bağlantılar
  cehennemle ilgili kısa hadisler, cehennem hakkın da kısa hadisler

  Resulullah (sav): "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür!" buyurmuşta. (Yanındakiler): "Zaten bu ateş, vallahi (asileri cezalandırmaya ahirette) yeterliydi" dediler. Aleyhissalatu vesselam: "Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Her bir kat'ın harareti, bunun mislindedir."
  Buhari, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29, (2843)

  Resulullah (sav) buyurdular ki: "Cehennemi kuşatan surun dört (ayrı) duvarı vardır. Her duvarın kalınlığı kırk yıllık yürüme mesafesi kadardır."
  Tirmizi, Cehenmem 4, (2587)

  Resulullah (sav) buyurdular ki: "Cehennem ateşi bin yıl yakıldı. Öyle ki kıpkırmızı oldu. Sonra bin yıl daha yakıldı, öyle ki beyazlaştı. Sonra bin yıl daha yakıldı. Şimdi o siyah ve karanlıktır."

  [Metin Tirmizi'ye aittir.]

  Tirmizi, Cehennem 8, (2594); Muvatta, Cehennem 2, (2, 994)


  Resulullah (sav) buyurdular ki: Kıyamet günü cehennem, yetmiş bin yuları olduğu halde getirilir. Her yularında, onu çeken yetmiş bin melek vardır."
  Müslim, Cennet 29, (2842); Tirmizi, Cehennem 1, (2576)


  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok saolun ama 5 tane olsa daha iyi olurdu yinede çok tesekkurler. Cok saolun ödevden 100 aldım 😍 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.