Hoşgeldiniz.

Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir Farabinin Uzmanlık Alanı Hakkında Bilgi Farabi , miladi 870 yılında Farab şehrinde doğmuş , miladi 950 senesinde ise Şam’da vefat etmiştir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Farabinin Uzmanlık Alanı

  Sponsorlu Bağlantılar




  Farabinin Uzmanlık Alanı Nedir

  Farabinin Uzmanlık Alanı Hakkında Bilgi

  Farabi, miladi 870 yılında Farab şehrinde doğmuş, miladi 950 senesinde ise Şam’da vefat etmiştir. Köken olarak Fars veya Türk olduğu ihtilaflıdır.



  Farabi, ilimleri sınıflandırdı. Ona gelinceye kadar ilimler trivium (üçüzlü) ve quadrivium (dördüzlü) diye iki kısımda toplanıyordu. Nahiv, mantık, beyan üçüzlü ilimlere; matematik, geometri, musiki ve astronomi ise dördüzlü ilimler kısmına dahildi. Farabi ilimleri; fizik, matematik, metafizik ilimler diye üçe ayırdı. Onun bu metodu, Avrupalı bilginler tarafından kabul edildi.

  Hava titreşimlerinden ibaret olan ses olayının ilk mantıklı izahını Farabi yaptı. O, titreşimlerin dalga uzunluğuna göre azalıp çoğaldığını deneyler yaparak tespit etti.Bu keşfiyle musiki aletlerinin yapımında gerekli olan kaideleri buldu. Aynı zamanda tıp alanında çalışmalar yapan Farabi, bu konuda çeşitli ilaçlarla ilgili bir eser yazdı.


  Paylaş Facebook Twitter Google



 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.