Hoşgeldiniz.

Ali Kuşçu Hangi Okullarda Okumuştur Ali Kuşçu Nun Okuduğu Okullar Hangileridir Büyük islam bilgini Ali Kuşçu , matematik ve astronomi alanındaki çalışmalarıyla bilinir. Öncelikle kendi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ali Kuşçu Okuduğu Okullar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ali Kuşçu Hangi Okullarda Okumuştur

  Ali Kuşçu Nun Okuduğu Okullar Hangileridir

  Büyük islam bilgini Ali Kuşçu, matematik ve astronomi alanındaki çalışmalarıyla bilinir. Öncelikle kendi doğduğu şehrin orotoryumunda dersler almıştır. Uluğ Bey'in Horasan ve Maveraünnehir hükümdarlığı sırasında, Semerkant'ta ilk ve dini öğrenimini tamamlamıştır. Küçük yaşta iken astronomi ve matematiğe geniş ilgi duymuştur.

  Önce,Uluğ Bey, tarafından 1421 yılında kurulan Semerkant Rasathanesi ilk müdürü, Gıyaseddün Cemşid'in, kısa süre sonra da Rasathanenin ikinci müdürü Kadızade Rumi'nin ölümü üzerine, Uluğ Bey Rasathaneye müdür olarak Ali Kuşcu'yu görevlendirmiştir.

  Araştırmacıların eserleirnden anlaşılmaktadır ki; Ali Kuşcu yalnız telif eseriyle değil, talim ve irşadıyle devrini aşan bir bilgin olarak tanınmaktadır. Kendisinden sonra da pek çok bilginin yetişmesine sebep olmuştur.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.